Instalacja win8 na dysku ssd w kieszeni - brak windows po restarcie

Witam

W laptopie mam 2 dyski.

HDD podzielony na partycje z:

-windows 7

-windows 8.1 - do usunięcia ale teraz nie mam jak bo będę musiał bawić się z fixmbr itd.

 

SSD w kieszeni po napędzie dvd:

  • na nim chcę zainstalować windows 8 (potem aktualizacja do 8.1)

 

Instaluję system windows8 na dysku SSD w kieszeni (tej zamiast napędu dvd).

System kopiuje pliki i rozpakowuje je, restartuje się i dalej mam widoczne tylko te zainstalowane systemy i nie mogę kontynuować instalacji.

 

Laptop to Dell Vostro i nie mogę zamienić dysku. A wezwanie serwisanta to koszt 300 zł.

Komputer zachowuje się jak najbardziej prawidłowo jesli w biosie nie zmieniłeś kolejności dysków to system zawsze będzie startował z HDD.

Aby dokończyć instalację na SSD musisz ustawić go w biosie jako pierwszy lub skorzystać z menu wyboru przy uruchamianiu komputera (najczęściej klawisz funkcyjny F12)

W biosie widzi oba dyski.

Przy wyborze źródła uruchamiania mam do wyboru: removable, usb, dvd, dysk (dostępny tylko wbudowany hdd), sieć.

Hdd mam ustawiony jako ostatni.

Najprościej na czas instalacji odłącz HDD.

Nie mam takiej możliwości, nie mam dostępu do dysku. W biosie też nie ma takiej opcji.

Jak nie masz dostępu do dysku problem odkręcić dwie śrubki i odłączyć dysk? Ogólnie może zamień je miejscami ale tego HDD na czas instalacji nie podłączaj.

 

Tak, to jest taki problem. Żeby wymienić dysk w Votro 3450 trzeba rozmontować całego laptopa i wyjąć płytę główną żeby dostać się do dysku.

Niestety na tym się skończyło. Zamieniłem dyski i zainstalowałem na SSD.