Instalacja win98

Witam. Mam wiekowy komputer i chciałbym zainstalować na nim win98.Czy musze w pierwszej kolejności zainstalowac DOS? Pozdrawiam

nie, win 98 instaluje się bez dosa,

po prostu wkładasz płytke z win 98 i instaluj :smiley:

przydała by się jednak dyskietka startowa :smiley:

dobrze by było jak byś wystartował z dyskietki startowej a następnie uzył komendy setup.exe po której następuję instalowanie systemu

nie potrzeba, wystarczy ustawic w Biosie bootowanie z CD-ROMu 8)

Ale jeżeli gościu nie ma BIOS-a obsługujacego bootowanie z CD-ROM-u to tak jak pisze Kamaa lepiej będzie z dyskietki startowej uruchomić:)

uważam że się mylisz, to nie jest sytem XP gdzie prowadzi nas kreator instalacji i gdzie wystarczy tylko bootowalna płyta systemu XP

czy są takie BIOS-y

jeszcze sie nie spotkałem aby jakas stara buda nie miała bootowania z CD-ROMu . No chyba ze P75 MHz 8)

cos ci sie pomyliło, ja z miesiac temu znajomej instalowałem win 98, ustawiłem w biosie bootowanie cd i normalnie sie instalowąło jak xp :twisted:

dokladnie, jak wystartujesz z CD to pojawia sie menu gdzie wybierasz, uruchom instalatora i wszystko 8)

teraz juz naprawde nie wiem, wielokrotnie instalowałem system Me gdzie startowałem z dyskietki startowej a następnie przechodziłem na CDROM i używałem komendy SETUP, i widząc ze nie potrzebnie isntalowałem system z dyskietki startowej, ale tylko znałem ten sposób

Post 2

czy kolega nie musi robic Formatu?

bo ci koledzy za bardzo namieszali :twisted:

wkładasz płytke bootowalna i jak masz w biosie ustawione na cd rom odpalasz kompa i instalujesz 98 jak xp, to jest łatwiejszy sposób :twisted:

jak nie musi robic formatu??

z płytki intalacyjnej 98 wybierasz formatowanie dysku :evil:

wszystko tak jak w xp :evil:

kamaa uzyj opcji zmień a nie pisz posta pod postem :twisted:

podczas startowania z CD klikasz dowolony klawisz i przechodzi do instalacji

kamaa , mozna robić tak jak mówisz albo ze startu z CD 8)

oki dzieki

no właśnie. nie moge ustawić w BIOS bootowania. musze zrobić format.Po formatowaniu nie wykrywa cd-romu.

nawet dyskietki ?

jak ci nie wykrywa Cdromu ? W windowsie czy w biosie ?

po sformatowaniu dysku nie wykrywa cd-romu, a w BIOS-sie nie moge ustawić bootowania z cd-romu

Ale co go nie wykrywa ? Bios?

Sprawdziłeś dokładnie?? Musi być taka opcja !

jak wystartowałęs z dyskietki startowej to jest taka opcja czy ma byc uzywany CDROM

ok. działa wszystko.dziekuje za pomoc.