Instalacja win98


(Kingpc) #1

Chciałem u kumpla zrobić format, ale:

  • nie można u niego utworzyć dyskietki startowej a nie wiem dokładnie jaką wersje mam windowsa(jest ważne jaką dyskietke używamy?)

  • jak daje start-zamknij system-uruchom w ms-dos i wpisuje: F: to pisze że to urządzenie jest nieznane a mam tam płyte z win98, czy to normalne?

O czym powinienem pamietać jak będe formatował i na nowo instalował system?


(Mk13) #2

A kolega ma teraz Win98?


(Szymszejdi) #3

Jeżeli korzystasz z dyskietki startowej win98, zmianie ulegają litery napędów ponieważ z dyskietki tworzony jest dysk wirtualny na którym są narzędzia taie jak fdisk, musisz popróbować po kolei z literkami aż trafisz na CD-rom


(adam9870) #4

Masz obecnie Windows 98. tak? Jeżlei tak to patrz niżej:

Z tego co pamiętam to dyskietkę startową można stworzyć poleceniem format a: /s (oczywiście w linii poleceń). Więc spróbuj tak zrobić.

Ewentualnie możesz zajrzeć tutaj -> http://www.bootdisk.com/

Dyskietka której chciałeś użyć mogła być "używana", trochę "zepsuta" etc. i dlatego mogło się nie udać na niej zrobić dysku startowego :? . Ja miałem kilka razy podobny problem tylko, że z danymi zawartymi na dyskietce (nie chciały się odczytać). Proponuję więc spróbować z inną dyskietką.


(De Niro) #5

aby sprawdzić jaka wersja OS, Win+ Pause Break Zainstaluj wersje 98 SE, gdzie jest mniej problemu podaczas pracy z systemem :wink:


(Venger) #6

NIE będzie miał obsługi CDROMU

Przy starcie z systemówki w pewnym momencie jest informacja o uruchomieniu sterownika CDROMu (MSCDEX) wraz z literą napędu.


(Kingpc) #7

Tak ma teraz Win98.

Pobierałem właśnie z tąd. Bo nie wiem czemu jak dowałem uwtórz dyskietke startową to pisało prosze włożyć plyte z winowsem98-drugie wydanie i włożyłem moją płyte i wpisuje F: i dalej nic :roll:

Dyskietka była dobra bo później znalazłem strone http://www.bootdisk.com/ i z tąd pobrałem.

Za bardzo tutaj nie rozumiem :roll:

To co zrobić aby mieć obsługe WIN98?


(JNJN) #8

http://dariuszpod.republika.pl/windows/ ... alacja.htm

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 6&start=30

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 694#231694

Pobierz sobie plik dyskietki startowej WIN98SE/ME i wsadzasz sprawną dyskietkę 1.44 MB do napędu klikasz na plik i utworzy dyskietkę startową.

Lub utwórz sobie z poziomu systemu WIN98SE.


(Kosior6) #9

kingpc , a czy płytka z Win98 bootuje ? Bo jesli tak to odpalasz standartowo instalator i na pierwszym niebieskim ekranie naciskasz 2 razy F3 po czym zamknie ci się instalator i przejdzie do trybu tekstowego i bedzie taki coś:

X:/Win98 (gdzie X: to litera napędu) i wpisujesz po tym znaku komendę: format C:** dysk C: jest formatowany. po sformatowaniu nadajesz mu etykietke np. Win98 i naciskasz **Enter. Pojawi Ci sie znowu znak X:\Win98 i po nim wpisujesz setup.exe i dalej przeprowadzasz normalną instalację, ja nigdy dyskietki startowej nie uzywałem, a ta metoda działała ;]