Instalacja Windows 10 obok XP

Witam! Chcę zainstalować Windows XP obok 10. Mam dwa dyski , SSD GPT i HDD MBR.
Na SSD mam zainstalowaną dziesiątkę , a na HDD trzymam programy i gry.
Potrzebuję Windowsa XP do starszych gier i programów.
Zamierzam zmniejszyć volumin na Dysku SSD i wgrać na drugiej partycji XP.
Natomiast na HDD trzymać programy na obu systemów.
Jest taka możliwość?

Prawdopodobnie Nie:)
Powodów masz kilkanaście, zaczynając od tego, ze jeżeli amsz sprzęt z nowszych, to win xp nie zainstaluje się z braku sterowników, a kończąc na tym, że nawet po zainstalowaniu okaże się, że brak driverów np. do grafiki i polowy innych .
W 10 masz tryb zgodności, spróbuj jego,:slight_smile:

Co do sterowników pod XP to znalazłem i już je pobrałem. Tylko wydaje mi się że może wystąpić problem z GPT i MBR :thinking:

Problem będzie taki, ze jak nie masz np. procesora, który był w czasach XP, to stwierdzi, że nie da się zainstalować. Przerabiałem.

Postaw XP w wirtualce.

Instaluj na wirtualnej maszynie. A to dlaczego, dlatego że jeśli chcesz mieć dwa systemy ob9k zainstalowane, to musisz instalować od najstarszej wersji. W Twoim przypadku, musiałbyś usunąć całkowicie Windowsa 10, następnie zainstalować WinXP, kończąc na instalacji dziesiątki. Jeśli obok już zainstalowanej dziesiątki chciałbyś zainstalować XP, nie będziesz miał boot menu i automatycznie uruchomi się Windows XP.

Nie wiem czy Wirtualka da radę na takim sprzęcie?
Procesor: DualCore Intel Pentium G3420, 3200 MHz
Karta Graficzna: AMD Radeon R7 260X
Płyta Główna: Asus H81M-E
Dyski: TS240GSSD220S
TOSHIBA P300
4GB RAM

Dzięki , nie wiedziałem o tym. Jednak spróbuję na Wirtualnej Maszynie :smile:

Próbuj.

Dodam jeszcze, że fizycznie zainstalowany xp mógłby szybko zarżnąć SSD, bo w jego czasach czegoś takiego jeszcze nie było :wink:

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
Już miałem się brać za instalke, tylko problemów sobie narobił. :wink:

Jakbyś kiedyś cierpiał na nadmiar funduszy, to dorzuć ze 4 GB ram i i5 ew. nawet i3, Twoja karta jest fajna, ale procek już mniej do nowszych na win 10 :wink: