Instalacja Windows 10, problem z licencja

Cześć miałem pudełkową wersje (BOX) Windows 8.1 w czasach kiedy dało się za darmo zakutalizować zaktualizowałem do Windows 10, kilkakrotnie robiłem format i klucz się przepisywał, wymieniłem dysk po nim robiłem kilka formatów i też nie było problemów z kluczem, ostatnia instalacja jednak prosiła o klucz pominąłem to gdy zainstalował mi się windows 10, wpisałem klucz ten z pudełka (który kiedyś był jako w 8.1) i klucz nie przeszedł aktywacji. Co w takiej sytuacji ?

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20527/windows-10-activation-troubleshooter

A instalowałeś odpowiednią wersję (Pro,Home)?

Dzwonisz do MS i robisz aktywację telefoniczną.

Nie podawaj klucza produktu podczas instalacji. Potem wybierasz wersję systemu (musi być taka jaką masz wersję BOX (pro lub home, nie wiem jaka jest wersja którą posiadasz))
Licencja powinna aktywować automatycznie, na podstawie numeru seryjnego płyty głównej lub laptopa.

Z chwilą aktualizacji do Windows 10 system otrzymał nowy klucz licencyjny i od teraz tym nowym kluczem powinieneś aktywować system - przynajmniej ja tak robiłem u siebie i nie było problemów. Oczywiście ten nowy klucz trzeba było sobie gdzieś zapisać.

Pomogło kilkukrotne ponownie uruchomienie laptopa, poszło, dzięki !