Instalacja windows 10 z płyty po zakończeniu rozdawania

Mam płytę(a dokładniej plik iso) i zamierzam złożyć komputer. Będzie to raczej high-end do grania, więc przydał by się system który będzie mógł odpalić nowsze gry. Niestety wszystkie części będę miał dopiero za kilka miesięcy, więc czy dało by się zainstalować windows 10 z tej płyty po 29 lipca za darmo?

System zainstalować możesz, ale skąd weźmiesz klucz? Teraz 10 też nie jest za darmo - musisz mieć kupioną jedną z wcześniejszych wersji - 7 lub 8.

Dobra, czyli jak najpierw zainstaluję windows 7 na tym komputerze, a później za aktualizuję do 10 to wtedy aktywuję go kluczem z siódemki?

Jeszcze nie wiadomo co się stanie i jak to będzie wyglądało, ale przypuszczam, że po 29 lipca płyty z Windows 10 nie pozwolą na aktywację kluczem ze starszego systemu, jeżeli wcześniej nie został system o tym samym kluczu już zaktualizowany.

Nie aktywujemy kluczem od starszego systemu.

Klucz automatycznie jest przypisywany do płyty głównej podczas aktualizacji a potem po każdej instalacji system na podstawie tego klucza automatycznie się aktywuje przy pierwszym połączeniu z internetem.

Nikt nie zauważył że od Win8 nie ma kluczy na nalepkach?

 

 

hmm. Tak, to zamazane to jest właśnie klucz.

Witam,

mam komputer z preinstalowanym Windows 8.1 i mam małą naklejkę z napisem “Windows 8.1” bez żadnego klucza licencyjnego.

W pracy na kompie mam naklejkę taką samą jak w domu z tą różnicą, że tam jest napisane “Windows 8.1 Pro”.

Więc dlaczego niektórzy mają naklejkę z kluczem, a niektórzy bez?

Pozdrawiam 12chrapek12

Ha, czyli nalepki są różne.

Szczerze to nie spotkałem takiej z kluczem ale sęk chyba w tym że preinstale nie maja klucza na nalepce, co do boxa to skądś ten klucz trzeba wpisać.

Mam pod sobą kilkadziesiąt komputerów z Win 8/8.1 i zawsze jest klucz. Tyle że Windows nie był tam preinstalowany, a kupowany oddzielnie, pewnie stąd klucz.

Podejrzewam że jak podepniesz dysk z zainstalowanym systemem wcześniej będzie monit o ponowną aktywację co chyba raz jest możliwe pytanie co z ponowną instalacją na czysto, na windows 7 robiło się backup aktywacji i nie było problemów po reinstalacji przywrócić.