Instalacja Windows 10 z UEFI

Wersję dla Windows 8.1x64 wgrać?

Pobierz bios http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8B75-M_LX/P8B75-M-LX-ASUS-1403.zip?_ga=1.189916142.438506971.1456086762

wrzuć na pena rozpakowane archiwum (pen fat32) odpal pod biosem ez flash 2 podaj ścieżkę do tego pliku i praktycznie wszystko.

BIOS zainstalowany bez problemu, zamiast ikony Windows jest ASUS. Jednak wciąż nie działa to tak jak powinno. Do tego system nie potrafi normalnie się wyłączyć (w historii jest: system Windows nie został prawidłowo zamknięty). Może jeszcze raz go zainstalować?

Rozumiem, że instalowałeś go na czystej partycji sformatowanej z poziomu instalatora? Daj jeszcze screena z zarządzania dyskami.

Przed aktualizacją BIOSu system instalowany był na dysku GPT sformatowanej przez instalatora. Od teraz dysk nie “wariuje” w systemie ACHI.Zrzut_ekranu_(2).thumb.png.c5e7032e64be7

Masz jeszcze 230GB nieprzydzielone jakby co możesz sobie jeszcze jedną partycję założyć. W menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów itp? Windows Update robiłeś po instalacji systemu?

Żadnych konfliktów, update robiony od razu po instalacji (build 1586).

Jaką wersje systemu zainstalowałeś? Tą ze strony MS czy starą z DP?

To była oficjalna wersja dla Insiderów build 15086 wydana jako uaktualnienie Treshold

Skoro to insider to czemu oczekujesz że będzie działał stabilnie? Użyj window media creation tool ze strony MS i zainstaluj wersje “stabilną” systemu.

Ale to jest stabilna wydana jako update dla zwykłych “kowalskich”.

Wpisz winver (po naciśnięciu logo Windows) enter i daj screena.

Proszę bardzoPrzechwytywanie.thumb.PNG.86f3c10292a2da

Wersja oficjalna nie żaden build insidera. Nie wiem skąd te problemy. Daj jeszcze screena z CrystalDiskInfo.

Proszędysk.thumb.PNG.d1e8b942bcc7fae4934d991a3dysk1.thumb.PNG.8c4793c0b60bbb4f33ae47c0

Dysk kwalifikuje się do wymiany. Jak masz na gwarancji to reklamuj. W innym wypadku zerowanie i remap ale to nie usunie bad sektorów tylko niestabilne sektory i nienaprawione (prawdopodobnie je usunie).

Zrobiłem zerowanie i remap, zainstalowałem 10 na dysku GPT w trybie ACHI i Fast Boot i jestem bezsilny :frowning: Nadal to nie działa.

Gdy ustawię w BIOSie CSM na Disabled, to w American Megatrends wyświetla się:

Karta graficzna to NVIDIA GeForce GT 610

chyba niewiele pomogło Przechwytywanie.thumb.PNG.81e02cb972c77a

 

Masz “kartę graficzną” z “górnej” półki i fast boot Ci nie zadziała na tej karcie. Co do dysku mam pytanie jak wykonałeś zerowanie i remap jakim programem?

Według tego poradnika Zerowanie oraz remap bad sektorów.