Instalacja windows 7/8/10

Kupiem laptopa Sony Vaio VGN-aw180y. Mam zainstalowany na nim windows vista ultimite i mam pewien problem nie moge przeistalowac systemu operacyjnego. a dokadnie to nie moge odpalic instalcji z nosnika USB. Nie moge odszukac ktorym klawiszem wlacza sie bootowanie z USB (probowalem wszystkiego). Prosze o jakas rade. co moge z tym zrobic. Dziekuje PRZEPRASZAM ZE BEZ POLSKICH ZNAKOW ALE SYSTEM JEST W JEZYKU ANGIELSKIM.

Nie wiem czy w Twoim modelu to zadziała, ale uruchom go z wciśniętym przyciskiem Vaio Care.

  1. Jeśli chcesz zaktualizować system, to możesz odpalić instalację z Windowsa. Nie musisz bootować.

  2. Wersja językowa systemu nie ma związku z układem klawiatury. Po prostu dodaj układ “polski programisty” i usuń angielski (żeby się nie przełączało niepotrzebnie). Podobnie zrób z ustawieniami regionalnymi (format daty, czasu, separator dziesiętny itp.). Chyba większość świadomych użytkowników używa angielskiej wersji systemu. Choćby po to aby komunikaty błędów były “googlowalne”.

 

Gdzie ten klawisz sie znajduje ?

1.Kiedy probuje odpalic z widowsa wyskakuje taki komunikat.

2.Chce zainstalowac polska wersje windowsa wiec tego w tej chwili tak bardzo nie potrzebuje.

jjjjj.jpg

@Toem94

Wygląda na to, że masz wersję 32 bit a odpalasz instalator 64 bit. W takim wypadku pozostaje jedynie bootowanie z USB.

Ze screena mogę wnioskować że masz zainstalowanego windows 32bit a instalkę masz 64 bitową (możliwe że na odwrót)

Z instalacją nowego systemu ci nie pomogę ale jak masz Viste w wersji Ultimate to możesz doinstalować sobie legalnie polskie pakiety językowe i masz system spolszczony;)

Dzięki wielkie za pomoc. Dałem radę heheh. Pobrałem Windows 7 32 bity odpaliłem instalacje z systemu. A teraz instaluje win 10 także z Windowsa. Teraz mam drugie pytanie. Czy bez problemu usunę wszystkie pozostałości po systemie Vista i win7 ? 

raczej tak, ale różnie z tym bywa

Po pierwsze musisz przygotować poprawnie nośnik.

Pobierz program Rufus. Wybierz typ systemu plików FAT32 i MBR lub UEFI. (aby nośnik był rozpoznawany pod UEFI jak i w zwykłym BIOS)

Zaznacz “Utwórz dysk bootowalny używając: Obraz ISO” wskaż na obraz z systemem Windows.

Jak już masz prawidłowo przygotowany nośnik to BIOS powinien wykryć USB jako urządzenie z którego może uruchomić instalator.

Dla twojego laptopa znalazłem następujący opis:

F10 - Recover or maintain your system
F11 - Start from media (USB device/optical disc)
F12 - Start from network
F2 - Start BIOS setup (z tym, że przy niektórych wersjach lapka jest zablokowane wejście do BIOS)
F4 - Shut down

Jak naciskam f11 laptop resetuje się. A   jak przeinstalować z win 10 na win 7? Nie mogę znaleźć sterowników do tego lapka :confused: więc muszę jednak wrócić do win 7 

Jak naciskam f11 laptop resetuje się. A   jak przeinstalować z win 10 na win 7? Nie mogę znaleźć sterowników do tego lapka :confused: więc muszę jednak wrócić do win 7 

No to cie zaskocze 

Bez tytułu.jpg