Instalacja Windows 7 Enterprise 90-dni a legalność

Czy jeżeli zainstaluje 90-dniową wersję Windows Seven Enterprise udostępnioną przez Microsoft wyłącznie dla profesjonalistów branży IT, a nim nie jestem to czy jest to legalne?

jest to legalne przecież ms udostępnia wersje testową win 7 Enterprise każdemu zainteresowanemu

No tak, tylko jak chcesz pobrać system to musisz wybrać profesjonalista IT, jak wybierzesz np. student czy ktoś tam inny to dostaniesz informację, że ta oferta nie jest dla Ciebie.

nie wiem co bym nie wybrał to nie dostaje takiej informacji

Niby tylko dla specjalistów z branży IT ale system dostępny jest publicznie, więc każdy może go pobrać.

Pozdrawiam!

Taki komunikat dostaję jak wybieram “consumer”

http://zapodaj.net/b66a8c06c545.jpg.html

Przelogowałeś się?

Pozdrawiam!

Tak jak wybiorę IT… to mogę pobrać system.

specjalista to pojęcie względne

ciebie i każdego użytkownika obowiązują zapisy EULA a tam jak wiem nigdzie nie jest napisane że aby korzystać musisz być owym specjalistą IT

Mam pytanie przykładowo jakby wpadła do mnie policja to jak im udowodnie, że to legal co podam im link do ms? Dodam jeszcze, że nie jestem ani tam IT Manager itp. Dużo portali zachęca do pobrania tego triala tak jakby on był dostępny dla zwykłego użytkownika komputera ale żeby go pobrać musisz skłamać w formularzu:( Więc jak to jest?

To nie jest tak, że musisz skłamać. Jak pisał niezDarek , specjalista IT czy IT Manager to pojęcie względne, ponieważ ja mogę mieć własną sieć LAN czy oferować np. usługi sieciowe i system instaluję na próbę jak będzie działał z moją infrastrukturą. Inna sprawa, że to wersja bardziej dla firm, więc jeśli masz jakąś firmę to też instalujesz w celu sprawdzenia czy wszystkie urządzenia działają i czy działają poprawnie czy system je obsługuje bez problemu czy sterowniki są kompatybilne a w firmie możesz mieć przecież najróżniejsze urządzenia od zwykłych drukarek, skanerów, ploterów, tabletów po specjalistyczne maszyny produkcyjne i system musi to wszystko obsłużyć, właśnie w tym celu udostępniono system aby go przetestować i zachęcić do kupna.

Zwykły użytkownik też może pobrać legalnie, jak pisałem wyżej, gdyby tak nie było to system nie byłby dostępny publicznie dla każdego tylko dostęp do działu pobierania miałaby tylko pewna grupa odbiorców. Poza tym Microsoft wydłużył okres licencji do 31 grudnia 2010 roku, właśnie po to aby ludzi zachęcić do przejścia na najnowszy system, szczególnie tych, którzy siedzą jeszcze na Windows 98/XP.

Co do sprawdzenia legalności czy licencji - to w prawym dolnym rogu system odlicza czas do zakończenia ważności licencji.

Pozdrawiam!

Dobra zaraz zabieram się za instalację systemu akurat 90 dni mi zupełnie wystarcza do kupna systemu akurat mam taki zamiar. Tylko nie wiem czy opłaca mi się przechodzić z Visty HP 64 wszystko mi na niej chodzi i czy 7

jest aż tak lepsza wiele osób się śmieje, że to w zasadzie stuningowana vista:). Co o tym sądzicie?

Pamiętaj, że Microsoft wydłużył ważność licencji do 31 grudnia 2010 roku, więc możesz poużywać legalnie nawet dłużej niż tylko 3 miesiące.

Ja uważam, że skoro Vista działa u Ciebie bez problemu i jeśli jesteś z niej zadowolony to nie ma sensu tego psuć i tak samo nie ma sensu kupować nowego systemu i wydawać pieniędzy jeśli jeden system Ci działa poprawnie, bo moim zdaniem Windows 7 jest teraz po prostu modny i to wszystko :slight_smile: Ale takie pytania to już nie w tym temacie.

Pozdrawiam!

OT - kosz.

MS przedłużył dostępność obrazu systemu na stronach pobierania a nie ważność licencji.

Licencja jest ważna zawsze 90 dni od aktywacji, która musi być przeprowadzona najpóźniej 10 dni po instalacji.

Natomiast nie ma mowy o zakazie (ponownej) instalacji, nawet wtedy, gdy system nie będzie już dostępny do pobrania na stronach Microsoftu.

Znam z doświadczenia 2 programy, które choć sprawują się znakomicie na viście, nie instalują się lub nie działają na 7.

Wprawdzie są to programy w wersjach nienajnowszych (np. pełne wersje udostępniane na łamach prasowych).

Mimo wszystko mam przykłady dementujące obiegową opinię, jakoby wszystkie aplikacje biegające po viście były mile widziane również przez jej następcę.

Są różnice zarówno na plus jak i minus. Polecam zainstalować Win7 w pliku vhd, zostawiając w spokoju vistę. Usuwanie siódemki np. po wygaśnięciu licencji sprowadzi się wówczas do usunięcia jednego pliku i poprawienia bootloadera.

Tak racja, moja pomyłka :slight_smile:

Pozdrawiam!

Co wtedy mam powiedzieć? U mnie tam gdzie mieszkam jest obok mnie taka osoba co cały czas handluje filmami, w sumie to ma 3 kompy w domu:) Wiecie dla własnego bezpieczeństwa i tak mam jako jedyny w całym bloku oryginalny system Vista. A z 7 chcę korzystać raczej jako podstawowy.

joj, nic nie musisz mówić, to organy ścigania muszą ci udowodnić że masz pisracki sytem, zabiorą sprzęt do analizy i tyle

Szanowny Panie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

Windows 7 Enterprise w wersji trial, mogą wykorzystywać legalnie do testów również użytkownicy prywatni w domu.

Taką odpowiedź dostałem dzisiaj od Centrum Obsługi Klienta Microsoft więc czas na instalacje:)

No to teraz wszystko jasne na 100%. Zresztą firmie Microsoft też zależy na tym aby jak najlepiej wypromować najnowszy system :slight_smile:

Pozdrawiam!