Instalacja Windows 7 GPT i NTFS

Witam,

Wiem że były podobne tematy jednak nie znalazłem rozwiązania do mojego problemu,

Miałem na początku na nowym PC system Win7, później musiałem zainstalować na nim dystrybucje linuxa, zainstalowałem na całym dysku, nie bawiąc się w partycjonowanie i teraz na nowo chciałem zainstalować Win7, problem pojawił się z partycjami - wyskakują 3 (1. - 4gb typ podstawowy; 2. - 4gb podstawowy; 3. 457gb podstawowy) i nie moge zainstalować windowsa na żadnej partycji, pisze, że “wybrany dysk ma styl partycji GPT. sys windows należy zainstalować na partycji NTFS. Sprzęt komputera może nie obsługiwać rozruchu z tego dysku. upewnij się że kontroler dysku jest włączony w menu systemu bios komputera”

Dodam, że uruchamiam w biosie płytę w trybie UEFI, ale dalej nic nie mogę zrobić z partycjonowaniem, mam bios asusa

Masz odpowiedź. Sformatuj którąś partycję programem np. GParted.

Tu nie chodzi o formatowanie partycji, ale o cały dysk i zmianę jest “stylu” z GPT na MBR. To można zapewne zrobić poleceniem clean programu diskpart (z konsoli ratunkowej Windows 7). Ta operacja usunie wszystkie partycje, potem możesz zakładać nowe.