Instalacja Windows 7 Home Premium z płyty Ultimate

Witam,

ostatnio robiłem porządki z płytami (Wszystko oczywiście legalne:-)). Natknąłem się na płytę Windows-a 7 Ultimate 32/64 bit.

I teraz mam pytania:

Kiedyś wyczytałem na jakimś forum, że Windows 7 Home Premium jest szybszy od 7 Ultimate(Aktualnie wrzuciłem sobie tego W7 Ultimate, i działa bez problemu). Ile jest w tym prawdy?

I co mam zrobić, żeby odblokować wszystkie wersje Windowsów?

Usunąłem plik ei.cfg nadal mam wybór między W7 Ultimate 32 i 64 bit.

Dopisałem w tym pliku Home Premium i nadal jest tylko Ultimate.

Jeszcze zamieniłem w tym ei.cfg Ultimate na Home Premium i wyświetla mi się: “Wprowadzony klucz produktu nie pasuje do żadnego z obrazów systemów Windows dostępnych dla instalacji.”

To gdzie ja mam wprowadzić ten klucz produktu jeśli ten błąd się wyświetla od razu po napisie “Instalator rozpoczyna pracę”

Na koniec użyłem narzędzia Ei.cfg remove (Czy coś w tym stylu) i nadal można zainstalować W7 Ultimate.

Pozdrawiam 12chrapek12

 

 

Ultimate nie jest szybszy niż Home Premium, ma dodatkowe funkcje, nie ma ograniczeń HP. Jeżeli masz licencje na oba, to nie ma sensu kombinować w stronę instalacji HP.

Witam,

dzięki za expresową odpowiedz:)

Czyli jednak zostanę przy Ultimate bez kombinacji. A da się wyłączyć te dodatkowe funkcje (Bitlocker, bo nie jest mi potrzebny) i czy to jakoś przyśpieszy działanie komputera?

Pozdrawiam 12chrapek12

Wystarczy nie używać. Chyba, nie bardzo chce mi się szukać - zajrzyj do usług, sprawdź co leży pod procesami svhost, powyłączaj co niepotrzebne.

Różnicy w działaniu HP i Ult gołego systemu nie odróżnisz “gołym okiem”. W Ultimate raczej musiałbyś włączać dodatki odróżniające te dwa systemy, niż je wyłączać, jak np. dołączenie do Active Directory, czy szyfrowanie.

Witam,

dzięki wielkie za pomoc, już wszystkiego się dowiedziałem.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam 12chrapek12

 

Nic nie musisz wyłączać - instalujesz i już, różnicy w “szybkości” nie zobaczysz.

Witam,

dzięki wielkie za pomoc.
Już wszystkiego się dowiedziałem
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12