Instalacja Windows 7 na Asus ROG

Witam,

Czy jest możliwość instalacji Windows 7 na laptopie Asus ROG GL 503 ?
Sterowniki na stronie producenta są tylko pod Win 10

Na PC z Coffee Lake z i3 8350K działa ale były sterowniki pod do win 7 pod SATA, USB 3

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odradzam! Laptop jest wybitnie dedykowany pod Win 10, i to wyłącznie 64-bitowy. Nawet jeśli Ci się uda zainstalować Win7 z jakimiś dziwnymi sterownikami, to będziesz miał muła a nie laptop.

1 polubienie

Sterowniki do grafiki ściagniesz ze strony Nvidii, resztę spróbuj pojedyńczo ściągać programem Driver Booster. https://goo.gl/A9q7zK

próbowałem na laptopie ASUS robić coś takiego jak ty (tylko w innym modelu) i jest to bez sensu. Skoro masz do win10 na ich stronie to tylko instaluj win10. inny możesz zainstalować ale połowa rzeczy nie będzie chodziła poprawnie a ściąganie sterowników pojedyńczo skutkuje zazwyczaj ściąganiem jakichś programów z reklamami, spamem i wirusów.

Hej,

Generalnie sterowniki do płyty głównej można znaleźć na stronie Intela, więc większość sprzętu powinna być poprawnie zidentyfikowana i obsługiwana w systemie Windows 7. Oczywiście nikt nie da gwarancji, że będzie to działać płynni i bez żadnych błędów. No i zostaje jeszcze kwestia tego, czy jest sens rezygnować z najbardziej aktualnego systemu, który będzie wspierany jeszcze przez szereg lat. Tu oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Windows 7 na laptopie chciałbym mieć tylko do pracy, programowania. Win 10 tylko do gier

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak będzie to dobrze działać. Też na laptopie Della z i7 siódmej generacji miałem zainstalowaną siódemkę. Niestety częste zwieszenia i mikro przycięcia skutecznie skłoniły mnie do przejścia na Windows 10 - tym bardziej, że dedykowana karta Radeona na Windows 7 nie potrafiła poprawnie się uruchomić, przez co mogłem korzystać tylko z grafiki zintegrowanej z procesorem.

Pozdrawiam,
Dimatheus