Instalacja Windows 7 na dysku ssd


(arak) #1

Witam. Przymierzam się do przesiadki na dysk ssd. Czy załączone ustawienia biosu pozostawić bez zmian czy przed instalacją dokonać jakieś korekty? Dzięki z góry.


(KAZDAN63) #2

AHCI - prawidłowo !
Klonowanie ?


(arak) #3

Czysta instalacja.
Chciałbym też jednocześnie zachować obecny dysk hdd . Czy na czas instalacji lepiej będzie go odłączyć oraz czy trzba będzie dokonywać na nim jakiegoś formatowania ze względu na zainstalowany system?


(Odyniec_Stary) #4

Najprościej odłącz dysk HDD na czas instalacji, żeby instalator Windows nie zainstalował na tym dysku plików rozruchowych. Można ustawić w biosie kolejność dysków, ale prościej dla Ciebie będzie wypiąć kabelek.

Na dysku HDD masz zainstalowany jakiś system operacyjny?>


(arak) #5

tak,Windows 7


(Odyniec_Stary) #6

Najlepiej będzie jak sformatujesz partycję systemową na tym dysku i odłączysz go na czas instalacji systemu na SSD.


(arak) #7

Dzięki za wszystkie pomocne informacje. A jeżeli chodzi chodzi o parametr Onboard SATA/IDE Device oraz Onboard SATA/IDE Ctrl Mode? Czy pozostawić bez zmian?


(arak) #8

A czy system zainstalowany na starym dysku twardym należy usunąć zupełnie z partycji(dysk jest podzielny na 3 części) i ewentualnie jak zrobić to poprawnie? Chciałbym go zachować do danych. Czy wystarczy ponownie podłączyć go po instalacji Windowsa 7 na dysku ssd?


(Garoz) #9

Jak system na HDD był instalowany w trybie IDE, a do SSD ustawiasz dopiero AHCI to z HDD system potem nie ruszy, ale do odczytania danych z HDD, HDD jako drugi, tak :slight_smile:


(arak) #10

Na hdd system był instalowany w trybie AHCI