Instalacja Windows 7 na karcie microSDHC

witam,

mam netbooka Asus Eee PC 1215n z Windowsem 7 (oryginalny z msdn aa) zainstalowanym na twardzielu 5400 rpm. Zastanawiałem się nad wymianą dysku na SSD, ale wtedy za osiągalną dla mnie kwotę będę miał dużo mniejszą pojemność niż jest teraz (320 GB). Dlatego zastanawiam się, czy dałoby się ten system zainstalować na karcie microSDHC 32 GB (a programy i dane trzymać na HDD)? Komputer na pewno podnosi się z karty pamięci (z niej uruchomiłem instalator Windows).

Moje pytanie brzmi - czy da się to zrobić i czy to będzie działać? (Mogę sprawdzić eksperymentalnie, ale wolę najpierw zapytać - może ktoś już próbował :slight_smile: )

pzdr

Grzesiek

Nawet jeśli udałoby się tak zainstalować system, to działałby znacznie wolniej niż na zwykłym HDD.

Raz zainstalowałem ubuntu na karcie pamięci. Opis wydarzenia zapisałem na blogu:

http://www.dobreprogramy.pl/A-czy-Ty-ma … 19365.html

Karta SD bardzo szybko padnie pod Windowsem, ma ograniczoną liczbę cykli zapisu a Windows nie wiadomo po co intensywnie korzysta m.in. z pliku wymiany, nawet jak ma dużo RAMu.

Nie wiem, jaka kwota wchodzi w grę, ale za ok. 400zł można kupić dysk hybrydowy, tzn. zawiera “zwykły” dysk 2,5 cala 500GB, do tego kilka GB pamięci SSD, na której dysk zapisuje najczęściej używane pliki (sprzętowo, bez udziału żadnego programu czy funkcji systemu operacyjnego). W praktyce w codziennej pracy działa to tak szybko jak SSD, jedynie zapis lub odczyt rzadziej używanych dużych plików jest z szybkością tradycyjnego dysku.