Instalacja Windows 7 na laptopie HP 15

Cześć. Czy da radę bez problemu zainstalować Windows 7 na laptopie HP 15-bs008nw? Oryginalnie Windows 10, który nie przypadł do gustu.

Zdefiniuj “bez problemu”.

Tak że będzie działać? Że będą sterowniki? I dopisz sobie multum innych problemów które mogą wystąpić. Jak sens ma zadawanie takich pytań?

Jedyna szansa aby się dowiedzieć to spróbować.

Mi chodzi , żeby chodził jak ma chodzić 7. A chcę , bo 10 nie dość że ociężała , to i nie przypadła mi do gustu jak 7.

Ociężała?
Ociężała to z tego co pamiętam jest 7-mka, dycha śmiga jak rakieta.
Zrób raczej czysta instalację dychy bez żadnego syfu producenta.

1 polubienie

Przy braku wsparcia producenta (HP), pozostaje ci jedynie wiara w to, że Win 7 odpowiednio dobierze sterowniki (chyba że jesteś w stanie zidentyfikować poprawnie wszystkie podzespoły i znaleźć dla nich sterowniki). Musisz też liczyć się z tym, że nie zadziałają niektóre rzeczy, które do działania wymagają nie tylko sterownika, ale i oprogramowania. Tak więc - należy się spodziewać że instalacja Windows 7 nie będzie “bezproblemowa”.

Po prostu sprawdź dostępność sterowników dla Twojego urządzenia na stronie producenta.

Niby na YT są filmiki , że da się zainstalować i działają od 10 sterowniki tylko nie wiem czy da się ogólnie normalnie używać 7 , czy tylko na starszych procesorach

Nie da się, 7-mka jest przestarzałym systemem.

Nie wiadomo. Prawdopodobnie jakieś problemy mogłyby się pojawić. Na pewno da się zainstalować sterowniki do karty graficznej (HD Graphics 620), procesor Core i3-6006U też może działać z Windows 7.
Na stronie producenta nie ma sterowników do Win 7, wiec musisz poszukać swoich sterowników na własną rękę na stronach producentów podzespołów.

Pamiętaj też, że licencja na Windows 10 nie uprawnia do instalacji Windows 7.

Moim zdaniem kompletnie nieopłacalna zamiana. Wsparcie podstawowe dla Windows 7 zakończyło się 13 stycznia 2015 r. Za rok i 9 miesięcy Windows 7 nie będzie już dostawać żadnych, nawet krytycznych łatek i poprawek.

Przy odrobinie zabawy Windows 10 można tak skonfigurować, że będzie i ładny i funkcjonalny. No i jest systemem bezpieczniejszym.

Przede wszystkim MCT - pobranie i utworzenie czystego nośnika i instalacja bez śmieci producenta.

Instalacja , usuwanie od microsoftu programów - to wykonałem jak i usługi. A zdania o 10 nie zmienię. Spróuję tą 7 a co najwyżej 8.1