Instalacja windows 7 na laptopie z windows 7

Witam. Mam laptopa z jedną partycją na której jest zainstalowany Windows 7 i nie posiadam do niego płytki ,leczy Recorvery i tu się nasuwa moje pytanie czy mogę z tej partycji zrobić dwie i na drugiej zainstalować Windows 7 bez tracenia możliwości przywrócenia oryginalnego system z partycji Recorvery.

Tak, tylko nie jestem pewny, czy nie stracisz możliwości uruchomienia jej… Na wszelki wypadek zrób Acronisem true image obraz tej partycji i wtedy programem easus partition master pomniejsz ją i podziel według własnego uznania…

Mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi ci w tym fragmencie. Możliwość czego uruchomienia mogę stracić? Której partycji?

partycję z zainstalowanym systemem możesz podzielić. Ważne by na C był system i by nie ruszać recovery.

Ok dzięki za pomoc.

Nierozumiem twojego postu napisałeś ,Mam laptopa z jedną partycją na której jest zainstalowany Windows 7 i nie posiadam do niego płytki ,leczy Recorvery.

Czyli masz czy nie masz płytę recorvery ,jeśli masz to nawet możesz zainstalować linux .A ta płyta i tak przywróci system ,przecież każdy szanujący się producent laptopa dodaje taką płytę Recorvery przy sprzedaży ,no może kupiłeś używany laptop.

Nie posiadam płytki z instalacją systemu ,ale mam płytkę recorvery.

Prezes-1995 no to jeśli masz tą płytę ,to nie masz problemu .Ta płyta Recorvery to obraz twojego dysku z różnymi dodatkowymi programami od producenta laptopa .Chociaż skasujesz partycję to i tak z tej płyty przywrócisz system.

No, nie zawsze. Z tego co słyszałem, to zależy jaki producent, bo jeden projektuje recovery tak, że kasuje wszystkie partycje, zakłada nowe, formatuje i wgrywa obraz, albo bez kasowania partycji tylko formatują c: i przywraca obraz, albo jest dostępna jedna i druga opcja i to użytkownik decyduje co ma program zrobić, tak więc jeżeli Prezes-1995 ma recovery, które tylko fomratuje c:, to nie odzyska partycji recovery.

Czyli w takim wypadku mogę sobie zrobić z jednej partycji dwie i zainstalować tą 7 ?

Pisałem już przecież, że tak, tylko najpierw na wszelki wypadek zrób Acronisem True Image kopię partycji recovery, albo utwórz sobie płytki, bo jak ją zmniejszysz, to nie dam Ci gwarancji, że nadal będziesz w stanie z niej uruchomić komputer i przywrócić obraz systemu… Tylko sprawdź jeszcze przed pomniejszeniem ile możesz od niej odjąć…

Prezes-1995 a jaki to problem podać model laptopa i producenta ,lub zadzwonić do serwisu autoryzowanego i się spytać .

Piotr92 coś mi się wydaje ze jeśli jest taka opcja jak mówisz to chyba jest to nagrane na płytę CD ,a jeśli ma DVD to na pewno z obrazem .Mam Toshibę a skasowałem wszystko zainstalowałem linux ,potem bez problemu przywróciłem system.