Instalacja Windows 7 na nowym dysku + przeniesienie danych

Cześć, potrzebuję w jakiś najprostszy sposób przenieść dane na nowy dysk wraz z zainstalowaniem Windowsa 7 na nowym dysku. Mam podpięty stary dysk i nowy, myślałem nad odłączeniem starego dysku, zainstalowaniem windowsa na nowym i przeniesieniem plików ze starego dysku na nowy. Czy po podpięciu starego dysku będzie on widziany przez Windowsa na nowym? Czy może nie da się tego w ten sposób zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

Nie łatwiej Ci sklonować partycje i przenieść na nowy dysk?

Właśnie chciałbym przy okazji zainstalować na nowo system

Nie rozumiem problemu. Skoro system na nowo instalujesz to programy też musisz. Pozostaje Ci na koniec przenieść dane. Przed instalacją zmień sobie podłączenie dysków na taśmach SATA, żeby ten nowy dysk był na pierwszym porcie SATA, dzięki temu będzie (powinien być) widziany jako pierwszy dysk C i nie będziesz musiał kombinować ze zmianami liter. Jeszcze na starym systemie (będąc na nim zalogowanym) na starym dysku usuń hasło logowania do windowsa, też trochę ułatwia.

Nie jestem pewien czy do końca rozumiem, może opiszę po kolei w punktach co zamierzam zrobić i powiecie mi czy to jest okej, czy nie?

  1. Mam 2 dyski - jeden stary, drugi pusty(podłączony, ale nieutworzona partycja - utworzyć?).
  2. Zamieniam podłączenia Sata jednego dysku z drugim(partycję nowego dysku system traktuje jako C?)
  3. Instaluję na nowym dysku windowsa i przerzucam pliki ze starego dysku

Nie ma potrzeby tworzyć partycji,zostaną automatycznie utworzone.

Po sklonowaniu danych,zmień kabelki Sata.

Jak sklonujesz to nie trzeba nic przerzucać.

Co do hasła to może być.

ale bierzesz pod uwagę to, że oprócz Windowsa będziesz musiał instalować znakomitą większość pozostałego oprogramowania, sterowników, gier i tak dalej? Wszystkie ustawienia, zmiany, personalizacje wprowadzać od nowa…

…najszybciej klonować wszystkie partycje i później ewentualnie rozszerzyć je o nieprzypisaną powierzchnię.

Total commander polecam