Instalacja Windows 7 na nowym sprzęcie

(Witch_24) #1

Witam,

od tygodnia jestem (bardzo nieszczęśliwą) posiadaczką win10. Chciałabym zainstalować win7, ale nie wiem czy jeszcze będzie mieć wsparcie. Mam proc Intel Core i3-6006U.

(tak1) #2

Nie ma wsparcia dla nowych procesorów. Wiesz chyba że nasz kochany Microsoft zmusza wszystkich do windowsa 10

(Longhorn2009) #3

Musisz sprawdzić na stronie producenta sprzętu czy udostępniania sterowniki pod ten system. Pamiętaj, że licencja na win10 nie uprawnia do instalacji win 7.

(Veers) #4

No - chyba niezupełnie jest tak jak piszesz, ponieważ taki opis dotyczy jedynie wersji Home.

(Pioma) #5

Odradzam. Microsoft robi specjalne utrudnienia dla posiadaczy starszych systemów niż win10. Np. szukanie uaktualnienia przez wiele dni przy angazowaniu 100 procent mocy procesora i różne takie tam niespodzianki.

(JNJN) #6

Najnowszy obraz systemu W7 z SP1 pracuje OK i nie ma problemów z aktualizacjami, a jest ich ponad 200…

(Witch_24) #7

Mam laptop asus R541U, wpisałam model na stronce producenta i przy wyborze systemu miałam tylko opcję win 10 64 bit i inny, a w tych innych nie było podstawowych sterowników. Domyślam się więc, że nie mam wyjścia…No ale i tak muszę go sformatować. Tu mam kolejne pytanie o przeprowadzenie instalacji niestandardowej, czy ktoś może mi powiedzieć co mnie po drodze czeka, bo pierwszy raz się na to decyduje??

(phx84lbn) #8

Masz wyjście - musisz tylko poszukać swoich sterowników na własną rękę (na stronach producentów podzespołów) a nie na stronie producenta komputera. Często są duże rozbieżności w wersjach sterowników na stronie np. ASUSa a INTELa.

Ponadto:
Intel Core i3-6006U należy do rodziny ‘SKYLAKE’ - teoretycznie więc nie powinno być problemu z działaniem siódemki na tym procku.

Czemu nie ma sterowników do starszych systemów?
A po co wspierać ‘stary’ system? Najwyraźniej wg. ASUSa nie ma sensu pracować nad sterami dla systemu, którego dni sa policzone (wg nich) więc nie chcą ułatwiać życia użytkownikom.

@Pioma - wystarczy system mieć na bieżąco i żadnych utrudnień nie napotkasz. Jak ktos aktualizuje system raz na pół roku albo i rzadziej to tak jest. Najlepszym rozwiązaniem jest tzw. WSUS - ściągasz paczkę najnowszych aktualizacji i je instalujesz. Windows Update może być na stałe wyłączony…

@tak1 - Inter Core i3-6006U jest oparty na starszej rodzinie procesorów SKYLAKE. Dopiero KABY LAKE miała odcięte wsparcie dla systemów starszych niż 10.