Instalacja Windows 7 na nowym sprzęcie

Witam,

od tygodnia jestem (bardzo nieszczęśliwą) posiadaczką win10. Chciałabym zainstalować win7, ale nie wiem czy jeszcze będzie mieć wsparcie. Mam proc Intel Core i3-6006U.

Nie ma wsparcia dla nowych procesorów. Wiesz chyba że nasz kochany Microsoft zmusza wszystkich do windowsa 10

Musisz sprawdzić na stronie producenta sprzętu czy udostępniania sterowniki pod ten system. Pamiętaj, że licencja na win10 nie uprawnia do instalacji win 7.

No - chyba niezupełnie jest tak jak piszesz, ponieważ taki opis dotyczy jedynie wersji Home.

Odradzam. Microsoft robi specjalne utrudnienia dla posiadaczy starszych systemów niż win10. Np. szukanie uaktualnienia przez wiele dni przy angazowaniu 100 procent mocy procesora i różne takie tam niespodzianki.

Najnowszy obraz systemu W7 z SP1 pracuje OK i nie ma problemów z aktualizacjami, a jest ich ponad 200…

Mam laptop asus R541U, wpisałam model na stronce producenta i przy wyborze systemu miałam tylko opcję win 10 64 bit i inny, a w tych innych nie było podstawowych sterowników. Domyślam się więc, że nie mam wyjścia…No ale i tak muszę go sformatować. Tu mam kolejne pytanie o przeprowadzenie instalacji niestandardowej, czy ktoś może mi powiedzieć co mnie po drodze czeka, bo pierwszy raz się na to decyduje??

Masz wyjście - musisz tylko poszukać swoich sterowników na własną rękę (na stronach producentów podzespołów) a nie na stronie producenta komputera. Często są duże rozbieżności w wersjach sterowników na stronie np. ASUSa a INTELa.

Ponadto:
Intel Core i3-6006U należy do rodziny ‘SKYLAKE’ - teoretycznie więc nie powinno być problemu z działaniem siódemki na tym procku.

Czemu nie ma sterowników do starszych systemów?
A po co wspierać ‘stary’ system? Najwyraźniej wg. ASUSa nie ma sensu pracować nad sterami dla systemu, którego dni sa policzone (wg nich) więc nie chcą ułatwiać życia użytkownikom.

@Pioma - wystarczy system mieć na bieżąco i żadnych utrudnień nie napotkasz. Jak ktos aktualizuje system raz na pół roku albo i rzadziej to tak jest. Najlepszym rozwiązaniem jest tzw. WSUS - ściągasz paczkę najnowszych aktualizacji i je instalujesz. Windows Update może być na stałe wyłączony…

@tak1 - Inter Core i3-6006U jest oparty na starszej rodzinie procesorów SKYLAKE. Dopiero KABY LAKE miała odcięte wsparcie dla systemów starszych niż 10.