Instalacja Windows 7 na pavilion dv6000

Witam

Otóż już od pewnego czasu nie jestem w temacie, więc proszę was forumowiczów o pomoc. Na moim laptopie HP Pavilion dv6000 chcę zainstalować Windows 7.

Obecnie posiadam tam Windows Vista, który zupełnie nie nadaje się na tą konfigurację. Jak sprawa wygląda podczas instalacji z dyskiem Sata ? Czy Windows 7 posiada już te sterowniki czy muszę je ręcznie podać. Niestety tak dokładnej informacji nigdzie nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Windows 7, podobnie jak i Windows Vista posiada już zintegrowane sterowniki tak więc dysk S-ATA (w trybie AHCI) zatrybi bez problemu.

Windows 7 ma “wbudowane” sterowniki ale jak byś mógł napisać jaka to wersja Windowsa 7 i czy system jest 32bitowy czy 64 bitowy. :smiley:

Nie powinno być żadnych problemów jeśli chodzi o instalację Windows 7 na tym laptopie.

Posiadam wersje 32 bitową Professional.

Dziękuję za odpowiedzi.

Jak dobrze ze się tak pozmieniało :slight_smile:

Ze strony urządzenia wynika, że sprzęt dedykowany jest dla systemu Windows Vista. Oczywiście w Windows 7 usługa Windows Update prawdopodobnie pobierze większość sterowników dla urządzeń, jednakże w razie znaków zapytania w Menadżerze Urządzeń pozostaje wujek Google i przeszukiwanie angielskich forów internetowych (szczególnie poszukiwanie “egzotycznego” sterownika HD Audio będzie ciężkie, ewentualnie instalacja ręczna sterownika z Windows Vista pozostaje jednym z rozwiązań):slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: