Instalacja Windows 7 obok drugiego dysku

Na obrazku poniżej pokazuje swoje partycje oznaczone z jakigo dysku są (bo mam 2: SATA i ATA )

beztytuuciy.th.jpg

Czy jak zainstaluje na wolnej partycji Windows 7 to będe miał ekran wyboru systemu ( na SATA jest wgrana Vista HP ) ??

Pytam, gdyż przed każdą instalacją muszę odpinać dysk a to jest czasochłonne (łącznie z odkręceniem obudowy)

Jeżeli odepniesz dysk przed instalacją lub w czasie to później nie odpalisz Visty. Jakie są powody tego że musisz go odpinać?

Dysku nie mam zamiaru odpinać ani przed ani w trakcie.

Powodu nie mam, ale wywnioskowałem że robie to chyba nie potrzebnie ( jeśli się nie mylę).

To więc jak można tak zrobić i wszystko bedzie działało?

raczej robisz to nie potrzebnie bo instalacja powinna przebiegać bez problemu nawet jeśli jeden dysk jest SATA a drugi ATA

po prostu podepnij obydwa dyski i normalnie zainstaluj system, będziesz miał ekran wybory systemu jaki chcesz uruchomić.

Zainstaluj w/g opisu http://wss.pl/Articles/10516.aspx.

Bedziesz miał okno wyboru systemu.

Piotr P.

Nie o to mi chodzi.

Mam w komputerze dwa dyski. Na jednym Vista HP a na drugim przygotowaną partycję do instalacji Windows 7 RC.

Czy jeśli nie odepne tego dysku z Vistą i zainstaluje na wolnej partycji Windows 7 to czy nic się nie uszkodzi i czy będę miał okno wyboru systemu?

Nie, nic nie powinno się uszkodzić i będziesz miał przy starcie menu wybory systemu.

Keitaro - wprowadzasz gościa w duży błąd którego może żałować. Jeżeli odepniesz dysk, Windows którego będziesz instalował nie wykryje innego i nie edytuje pliku botującego. A w tedy uruchomi się najprędzej system który był zainstalowany jako 2, czyli Windows 7. Najlepiej nie odpinaj dysku, nie ma w tym grama sensu… Sama głupota…

michaelllo69 odpowiadałem na wyżej zacytowany post w którym wyraźnie napisał: „Czy jeśli nie odepne tego dysku z vistą…”