Instalacja Windows 7 Pro na Lenovo G50-30

Ostatnio wspominałem o czerwonym pasku przy instalacji windowsa 7 na Lenovo G50-30. Było to spowodowane tym, że windows 7 nie obsługuje UEFI. Po zmienieniu tego w bios wsiąłem się do instalacji systemu windows 7 professional. Po chwil wyszkoczył Blue Screen i był tam kod błędowy: 0x000000A5.
Zmieniałem tryb USB z 3.0 na 2.0. Zmieniałem, żeby wersja ACPI była w wersji 3.0. Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem?

To co mi wiadomo z naszego forum DP to Windows 7 już dawno jest zapomniany! Ja miałem stary laptop w ręku i była 7 ale przyjacielu tam praktycznie żadna przeglądarka nie zadziała, tak że szkoda twego czasu, chyba ze lubisz się bawić to powodzenia.

@TerminatorKomputerow Ten laptop może być za nowy na Windows 7. Pobierz obraz ISO Windows 8.1 stąd (link ważny 24h od teraz) https://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win8.1_Polish_x64.iso?t=5574fa36-02f4-4e67-9b72-9cd0c1256560&P1=1718125379&P2=601&P3=2&P4=RtRxx2f0w8xx3cVNa2MWuz6xmjPqYd6R%2F7QUAjyIw9im6qEtT8QT9yB7pW6I79bAVbxu7ExrShAbUXpBt6qtN%2BfZSyU2Fh5i0cK0eXsIFWtj4S4FRIwkOLNsj%2F29FdhA4M550kuRub0bVEuTdvNN8A1tGp9TnPhvCgfp0FcgMeWnjdMIAHTFw7kJL28fAP3tFYfeNCd40aaRi7vt1shtwrvM4XkdDyRjU4fOL96rpMc1vEADApTRWpWJNcHUXnPmDhgdlyVG%2FuqkNIgmn85ymMQi%2FFzKc06RUi%2BanM7C50A5OOb1XXFNuMCbnk2amBQZic0kfLEGm3wMlMkmaZ30Zg%3D%3D i nagraj na pendrive lub płytę DVD i spróbuj zainstalować system.

Pozdrawiam!

Ale jak wiem, ten model, który mam jest kompatybilny z windows 7

@TerminatorKomputerow A instalka Windows 7 jest na pewno sprawna?

Pozdrawiam!

i bios czy dobrze ustawiony, ‘boot mode’ na legacy, według tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=wnoCz12M1ZA w biosie są też ustawienia pod win 7, może sprawdź

Tak, Właczyłem w bios legacy boot, bios mode i USB 2.0

Z plikiem iso i Pendrivem jest wszystko ok. Zainstalowałem windows 7 pro na maszynie wirtualnej VMware z tegą pedrive i wszystko poszło pomyślnie.

a poniżej ‘boot priority’ też na legacy first? no i można by na płyte nagrać i zobaczyć czy zadziła

  1. Nie mam oryginalnej płytki z windowsem 7.
  2. Nie mam wolnej płytki, aby wypalić windowsa 7, a gdybym miał wolną plytę to by nie wystarczyło miejsca na płytce, ponieważ mam tylko o pojemności 700MB + CD-R

dlatego wymyślili dvd :smiley: , ale co z biosem pozmieniałeś te dwie opcje, w oby dwóch na legacy, i jeszcze czy sprawdzałeś tą opcje zoptymalizowaną pod windows 7?

@TerminatorKomputerow To trzeba byłoby kupić pustą płytę DVD+R lub DVD+RW np. Verbatim lub TDK i nagrać na niej obraz ISO Windows 7 i spróbować go zainstalować.

Pozdrawiam!

1 polubienie

No tak, ale nic nie pomogło. Pomyślałem, że to przez to, że nie zaaktulizowałem biosu. Ale aktualizacja biosu nie wchodziła w grę. Ponieważ aby aktualizować bios trzeba mieć co najmniej 30% baterii, a moja bateria już dawno nie działa i mam jakby „stacjonarny”.

A kto by ci sprzedawał DVD+RW w 2024, kiedy w laptopach nie ma już napędów DVD

@TerminatorKomputerow Link do płyt Verbatim DVD+RW (5 sztuk) https://allegro.pl/oferta/dvd-rw-verbatim-4x-4-7gb-slim-5-colour-14935749696.

Pozdrawiam!

Pewnie trzeba przygotować sterowniki do tego sprzętu i wgrać dodatkowo do instalki. Ale niestety sterowniki np. do USB są do 7 niestabilne pod ten sprzęt, więc licz się z problemami. To jest sprzęt idealny pod Minta, 7 sprawia na tym kłopoty i jest nieużywalna, do 10 to zbyt wolny komputer.

jak jest podłączony do prądu ciągle, to nie powinien wymagać bateri, w zasadzie to piersze słysze żeby aktualizować na baterii

Właśnie, też jestem zdziwiony tym.

Ale są sterowniki do tego modelu na stronie producenta.

Bateria musi być naładowana w minimum 30-60% w zależności od modeli i jeszcze zasilacz. To normalne.

Nie, można to ominąć, w zależności od programu aktualizującego, albo poprzez edycję pliku konfiguracyjnego w folderze który powstaje przy aktualizacji BIOSu (rozpakowuje się gdzieś i trzeba znaleźć plik z konfigiem, i zwykle dodaje się jakieś polecenie, które jest tam opisane, zwykle specyficzne dla danej marki, linii itp. np. NOBATTERYCHECK czy coś innego, są w tych plikach zawsze opisy), albo w niektórych wersjach poprzez wpisanie komendy w konsoli. Jak jest jakiś soft do aktualizacji BIOSu z konsoli, to dodanie help, czy znaku zapytania, czy czegoś tam pokazuje listę komend i zwykle jest coś co wymusza aktualizację mimo braku baterii.

Ale ja nie napisałem, że ich nie ma, tylko, że są niestabilne i powodują problemy w tym modelu.

7 na tym działa, marnie, ale działa, wiem, bo swego czasu ludzie przychodzili z tym z 7 i robiło się na tym Minta, żeby można było korzystać sobie normalnie.