Instalacja Windows 7 UEFI GPT

Krótko:

Mam dysk w systemie GPT z Win8 i chcę zainstalować sobie zamiast niego Win7 lecz jest informacja podczas instalacji, że jest to niemożliwe ponieważ powłoką dysku jest GPT.

Wiem, że dzieje się tak a nie inaczej bo w UEFI nie zmieniłem opcji bootowania z AHCI-CD-DVDroom na UEFI-CD-DVDroom. Właśnie problem w tym, że takiej opcji nie mam. Mam jak wsadzam płytę z Win8 ale jak z Win7 to już nie. Podejrzewam, że w wypalonym obrazie płyty nie mam plików bootowania efi. Chciałbym to przerobić :?

Trzeba by było zmienić GPT na MBR i instalacja Win 7 powinna przejść bez problemu.

Wiem, ale mi chodziło o to jak nagrać Win7 (który nie ma plików efi dzięki, którym widać jego obraz w UEFI, tzn można wybrać opcję UEFI boot z tejże płytki) na dysk z powłoką GPT :wink:

Dodane 19.08.2013 (Pn) 15:25

Widzę, że Was to przerosło :stuck_out_tongue: Już sam sobie poradziłem. Wystarczyło pobrać nieprzerobiony oryginalny obraz iso systemu Win7 x64 który posiada pliki efi aby UEFI go zobaczył … a potem po instalacji go aktywować kluczem licencyjnym moi eksperci :smiley: