Instalacja Windows 7 z Peendrive lub płyt CD

Witam,

mój kumpel ma kompa lecz nie działa mu napęd DVD. I tu moje pytanie, jak w temacie. Czy da się zainstalować Windowsa 7 z Peendrive’a ? Ewentualnie z płyt CD?

I oczywiście jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia czy pójdzie, ale gdyby tak UNetbootin + iso Win7… Musiałby być duuży pendrive :lol:

16GB kumpel ma. Więc weszłoby tam kilka instalek.

Kurcze bo nie da się jakoś inaczej ?

No można jeszcze podzielić programem FreeComander np. na 4 płytki po CD 700MB, zgrać na kompa i zainstalować na wirtualnej maszynie. Tak będzie najlepiej bo seven to beta i nie nadaje się do użytku, tak więc poco na dysku? Najlepiej na wirtualu.

ok chyba tak podzielę. No nic, dzięki.

No i ciekawe co Ci z tego wyjdzie :x

A skąd instalator będzie wiedział że trzeba zmienić płytkę? :o

Pomyśl.

Pozdrawiam

Nie o to chodziło, podzieli DVD na party, nagra, skopiuje do tamtego kompa, rozpakuje i tak otrzyma iso w 1 kawałku… A później zamontuje pod wirtualem. Równie dobrze można iso wrzucić na pendriva… Sposób z unetbootinem był dla równoległej instalacji, ale jeśli wystarczy wirtual to tak będzie najprościej.

ja viste daemonem instalowałem xP, wiec sevena też się musi dać…

Jak nic nie zdziałam to zapodam xp i tyle.

Bzdury. Gdyby nie nadawał się do użytku to by w ogóle nie działał. :stuck_out_tongue:

no bo nie działa :stuck_out_tongue: Po instalacji na wirtualu, proc ciągnie 100%, wszystkie procesy ok, tylko jakiś jeden, co zajmuje ok.80kb pamięci zabiera 20-100% procka, to bardzo przeszkadza. Ten proces jest systemowy, jak chcecie mogę podać nazwę.

PS. Sevena mam czystego, tylko Opera na próbę zainstalowana z płyty PCFormat.

A ja sevena mam również zainstalowanego na lapku. I chodzi pięknie, co z tego, że to wersja testowa. Jak chodzi lepiej niż każda poprzednia wersja Windows’a. A mocy pobiera mniej niż XP, więc nie wiem czemu u Ciebie Dawidd tak żre moc kompa …

Może wina Virtuala? Może za bardzo ograniczyłeś podzespoły? U mnie na “normalnej” instalacji wsztstko działa idealnie. Zużycie proc 1-30% i ram 20-30%…

Później dam wam screena z procesami wszystkich userów na sevenie, i podkreślę tego zamulacza.

http://www.techknowl.com/2009/01/instal … drive.html

Hmmm w vLite jest opcja podzielenia płyt z DVD ma CD, ale nie wiem jak to działa w praktyce, bo nie używałem tego nigdy.

Nie znam angielskiego :frowning:

Wymaga zainstalowanego windows 7, nie wiem czy pójdzie z np. visty…

Krok 1: Sformatuj USB 2.0 w formacie NTFS.

Krok 2. Musisz stworzyć wirtualny dysk na dysku twardym. Do tego można użyć programu slysoft virtual cone DVD. Virtual Drive działa i zachowuje się podobnie jak fizyczne CD / DVD, jednak istnieje tylko wirtualnie. Zamontuj więc Windows 7 (ISO) w wirtualnym nepędzie.

Krok 3: Z menu Start, jak pokazano na screenie, kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.

Krok 4: Powyższy krok otwiera wiersz polecenia Windows 7. Musisz wprowadzić serię komend dokładnie tak, jak pokazano poniżej.

wpisz “diskpart” (bez cudzysłowów), i wciśnij enter (Spowoduje to otwarcie Windows narzędzia “partycjie dysku”)

wpisz “list volume”, aby wyświetlić dostępne dyski. (Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

Install+Windows+7+from+USB+pen+drive.jpg

Wybierz swój pendrive z listy - wpisz “select volume 3” (jeśli 3 to twój pendrive)

Krok 5: Wprowadź “active”, a następnie “exit”

Krok 6: Teraz wpisz nazwę dysku wirtualnego “M” (zakładając, że jest to M)

Krok 7: wprowadź “cdboot”

Krok 8: ostatnie polecenie - wpisz “bootsect/nt60 3:” (jeśli 3 to twój pendrive)

Krok 9: skopiuj wszystko z wirtualnego dysku M na swój USB. Masz instalkę windows 7 na USB.

Uruchom ponownie komputer wejdź w BIOS (del) otwórz boot priority i zmień dysk twardy / DVD na USB.

Teraz będzie można zainstalować system Windows 7 z pendrive.

http://www.techknowl.com/2009/01/instal … drive.html + http://translate.google.pl/ + trochę ja :lol:

łał :slight_smile: dzięki wielkie. Jutro zajmę się tym. :slight_smile:

A po co instalować na virtualu i cudować, jak można podzielić na party 700mb rarem wrzucić na pendrive tam rozpakować, rozpakować .iso i uruchomić instalke ze Visty.