Instalacja windows 7 z pulpitu

Witam czy jest możliwa instalacja windowsa 7 64bit z pulpitu ?

Sciaglem jakiś build (chyba ostatni nie finalny) i nie moge go dodać na botowlna płytkę… Nero mówi ze obraz nie moze przekraczać 2GB wiec pomyślałem ze zainstaluje go z pulpitu ale tez lipa pokazuje sie napis ze system 64bit nie może byc instalowany z systemy 32bit

Dodam ze nagralem na plytke winde i pokazalo mi sie cos podobnego do tego http://www.fototube.pl/pictures/zdjecie_3.png z tym ze była sama tapeta…

Nero pokazał Ci taki błąd pewnie dlatego, że chciałeś wypalić plik, a nie obraz. Musisz wybrać opcję nagrania obrazu na dysk. IMO jeżeli masz pendrive min 4GB najlepiej zrobić sobie bootowalnego pendrive. Instrukcję znajdziesz chyba nawet na tym forum.

Niestety nie posiadam… Jedynie telefonik z WM ale chyba sie nie nadaje.

hmm a ten scrin który podałem to długo po pokazaniu sie tego obrazu trzeba czekać na uruchomienie instalacji windy ?

  1. A jak nagrać poprawnie obraz iso w nero na płytkę DVD ? Ja robilem to tak… “Wykonaj botowalna plytke DVD”

Przecież ty już masz botowalną płytę - jest nią ten obraz ISO, który tylko musisz nagrać na płytą bez ingerencji w jego zawartość Poszukaj opcji “nagraj obraz płyty” lub podobnie brzmiącej.

Ok znalazłem “nagraj obraz na dysk” Próbuje.

Nie używam od dawna nero, nie pamiętam składni, która tam występuje i nie wiem czy to nie jest tworzenie obrazu ISO z płyty na dysk czyli odwrotny kierunek niż potrzebujesz :wink:

Nagrywa obraz ISO na DVD wiec chyba to to :slight_smile: Dalem z najwolniejsza prędkością zeby to robil

Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące instalacji to dwa pierwsze etapy mogą trwać dosyć długo.

Wyglądało to tak. wsadzam plytke reset nacislem dowolny przycisk pokazał sie napis ze windows laduje pliki potem pokazala sie ta tapetka z pustym monitorem poczekałem 2min i dalem reset bo myslaem ze cos nie tak jest… Czyli to moze trwać znacznie dłużej do pokazania sie dopiero instalatora itp ?

Upgrade do Windows 7 można wykonać tylko z poziomu Windows Vista.

  1. W Windows XP nie jest to możliwe.

  2. Jeśli masz Vista x86 (32-bit) nie możesz dokonać aktualizacji do systemu x64 z powodu niezgodności architektur.

W obu przypadkach pozostaje czysta instalacja. I tutaj wykazałeś się nadgorliwością. Jak wkładasz bootowalną płytkę z “siódemką” i naciśniesz jakiś przycisk - Windows ładuje pliki. A potem pojawia się sytuacja o której wspominałeś - tapeta i pustka. W pierwszej próbie też myślałem, że coś jest nie tak i wklepałem reset. Ale już w drugiej próbie cierpliwość popłaciła - po kilku minutach cierpliwości na tej pustej tapecie powitał mnie instalator. Więc tak - można czekać znacznie dłużej.

Ale normalna instalacja na innej partycji lub dysku z poziomu XP jest możliwa (pod warunkiem nie próbowania instalowania 64 bit z poziomu 32 bit bo to nawet przy Viście nie jest możliwe) a on nic nie pisał o "upgrade "

Tak musisz poczekać naprawdę długo na załadowanie się odnośnika do instalacji. W windowsie odrazu mi się pojawiało, ale jak bootowałem z płyty trwało to z 4min

Ok chłopaki udało się. Jestem już na nowym systemie. Mam pytanie czy w tym systemie istnieje coś takiego jak dream scene wiem ze to marnotrawstwo ramu i prcka ale strasznie mi sie to podobało

Witaj

Program Sunrise Sevwen oferuje między innymi taką możliwość i wiele,wiele więcej =D> (To znaczy pozwala odblokować Tę funkcję)

Aby uruchomić dream scene musisz mieć do tego odpowiednie filmiki z rozszeżeniem WMPV lub MPGE, ale ty chyba o tym wiesz. Kiedy będzież miał już te Klipy Video w tedy zaznaczasz taki klip i kikasz prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz opcję

( Set as Desktop Brackground ). I cieszysz się pulpitem 3D, a żeby wstrzymać Dream Scene, Klikasz prawym przyciskiem na pulpit i z menu kontekstowego wybierasz opcję (Pause DreamScene). To wszystko, odpowiednie Klipy Video za darmo znajdziesz w internecie, wystarczy tylko poszukać. =D>

Link do programu Sunrise Seven -> http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/

_ Pozdrawiam _