Instalacja Windows 7

Witam 

Na wstępie przepraszam za stworzenie nowego tematu, gdyż prawdopodobnie takowy już był lub podobny, ale chce opisać konkretnie swój problem.

Rozumiem, że chcesz instalację przeprowadzić z poziomu Windowsa? A próbowałeś z poziomu BIOS’u?

Nie nie, chce normalnie zainstalować z poziomu biosu (usunąć dotychczasowy windows 8 64 bit i zainstalować czysty windows 7 64 bit), tylko nie wiem jak poprawnie skonwertować dysk z GPT na MBR, no i później co trzeba zmienić w biosie żeby odpalił normalnie z dvd, bo mam UEFI i tam nie ma czegoś takiego jak bootowanie z dvd, tylko jest coś takiego jak Legacy DVD i UEFI DVD.

 

Taki błąd, a raczej informacja wyskakuje podczas instalacji systemu za pomocą płyty przez BIOS/UEFI, podczas wyboru na której partycji chcemy zainstalować system.

 

Przerabiałem to samo dawno temu, gdy Windows 8 dopiero wchodził w wersje Beta i chciałem go przetestować. Konkretnie nie napiszę Ci jak to zrobić, musisz przeszukać neta. Ja dość długo szukałem aż znalazłem. O ile dobrze pamiętam to przy pomocy płyty instalacyjnej Windows uruchamiasz “Napraw komputer” a później “Uruchom wiersz poleceń” później wpisujesz jakieś polecenie, które otwiera narzędzie dyskowe, chdisk checkdisk czy jakoś tak, i tam była jakaś komenda do konwersji dysku z GPT na MBR. Ale jaka to komenda to już musisz poszukać sam bo ja nie pamiętam teraz gdzie i jak.

 

Właśnie doczytałem twoją wypowiedz. Jeśli nie masz nic na tym nowym laptopie i nie zależy Ci na Windows 8, to może po prostu usuń partycje i stwórz na nowo, wtedy system sam je przekonwertuje na MBR. Tak mi się zdaje że powinno zadziałać. Ja tak robiłem tylko że miałem kompa z BIOSem, i nie wiem czy czasem dyski GPT nie są w standardzie z UEFI, poczytaj jeszcze o tym zanim zaczniesz działać.

Cześć,

 

Sprawdziłeś czy producent twojego laptopa oferuje sterowniki dla systemu Windows 7?

 

W kwestii konwersjii gpt na mbr,  uruchom komputer z płyty z systemem Windows 7, poczekaj aż uruchomi się instalator systemu, następnie wciśnij kombinację klawiszy Shift + F10 i wpisz polecenie: 

zatwierdź klawiszem Enter, następnie wpisz po kolei:

Chyba jednak zostanę przy Windows 8, bo z tego co widzę to producent nie wydaje już sterowników na Windows 7. Niektóre są, a niektórych nie ma.

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi. Przydadzą się na przyszłość. 

Temat do zamknięcia.