Instalacja Windows 8.1 na Lenovo ideapad 320-15AST nie działa touchpad

witam mam Lenovo ideapad 320-15AST

Zajnstalowałem windows 8.1 i niedziała mi touchpad

Proszę nie pisać zajnstaluj 10

działa tylko myszka na usb

No cóż, Twój wybór, albo Win10/64-bit i wszystko działa, albo Win8.1 bez touchpada.

Podaj jeden sensowny powód używana 8.1 zamiast 10, skoro 10 łyka klucze od 7 w górę.
Jak włączysz aktualizacje, to będziesz miał taki sam poziom szpiegowania jak w 10, przy czym nie wszystko będzie działać - np touchpad.
Jak byś się jednak upierał, to szukaj sterowników na stronie producenta. Jak nie ma, to musisz dobrać jakiś pasujący sterownik ze starszego modelu - szukaj po VID i PID urządzenia. Jak go sprawdzić dowiesz się w Google.
Inna sprawa, że touchpad w laptopie jest bezużytecznym i mega niewygodnym czymś. Prościej podpiąć niewielką mysz bezprzewodową - np Logitech M185, M187, M220. Małe, zgrabne i jeździ niemal po wszystkim, a bateria trzyma nawet rok. Ten komentarz piszę jeżdżąc myszą po nogawce spodni - nie trzeba podkładek i miejsca.

Ale jest na 10 syf od lenovo

Możesz mi podać przykłady takich sterownik

Nikt cię nie zmusza do instalacji czegokolwiek od Lenovo. Instalujesz system i brakujące sterowniki. Dodatki Lenovo można nie instalować albo wywalić.

Jakie przykłady? Normalne sterowniki na stronie producenta są.

1 polubienie

zainstalowałem 7 na próbę i działa touchpad

Zamknięcie do 2020, a potem nagle zacznie się jak z XP?

1 polubienie

Jak widzę tu(https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-320-15ast-15-6-a6-9220-4gb-ram-1tb-dysk-win10.bhtml) to domyślnie jest rozprowadzany z Windowsem 10 więc wątpię by istniały specjalnie przygotowane sterowniki akurat pod ten model skoro nawet na oficjalnej stronie lenovo nie ma sterownika pod ten system(https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/300-series/320-15ast/80xv/80xv00pjin/downloads?linkTrack=Caps:Body_SearchProduct&searchType=5&keyWordSearch=80XV00PJIN).

Jeśli nie wyszukuje w windowsie update sterowników to możesz jeszcze podać Id urządzenia(albo czegoś podobnego), być może ktoś znajdzie prawidłowy sterownik.

Możesz też spróbować pobrać ten sterownik do windowsa 10, wypakować go(albo nawet zainstalować) i zainstalować z poprzez menedżer urządzeń z plikiem .inf

Windows Update pomógł