Instalacja Windows 8 Enterprise - 0xc00000e9

Witam! Postanowiłem ściągnąć ze strony MSDN 90 dniową wersję Windowsa 8 32bit i wypróbować go na moim starym komputerze z Windows XP, jednak na samym początku instalacji pokazuje mi błąd http://tinypic.pl/7s9s8i8h9atu. Posprawdzałem wszystko w środku czy nic nie jest po rozłączane, ale wszystko wygląda bez zastrzeżeń, więc nie mam pojęcia skąd ten błąd się bierze.

Sprawdzałeś sumy kontrolne pobranego obrazu?

Ściągnąłem program HashTab do sprawdzania sum kontrolnych, ale za bardzo go nie rozumiem, bo nigdy nie zdarzyło mi się wykonywać takiej czynności. Przeskanował plik ISO Windowsa i pokazał tylko jakieś ciągi cyfr.

CRC32: CF53A3A8

MD5: E0BA8AD5C893DD3F5B83EA77FA4946E7

SHA-1: B18E99C38177537DC2B115C3E23A8CAC1C64E537

Suma jest dobra.

Obraz wypaliłeś na płycie czy wrzuciłeś na pendrive ?

Na płycie z prędkością x16 przez Ashampoo Burning Studio 2012

To wypal jeszcze raz, na innym nośniku, lub zmień napęd (jeśli masz taka możliwość).

W międzyczasie - odepnij wszelkie napędy podłączone do komputera (np. pendrive). Sprawdź dysk na okoliczność możliwych błędów.

Sprawdziłem dysk twardy (bez błędów) i płytę która na moim drugim komputerze, którego używam na co dzień działa. Chyba komputer jak był tak zostanie z Windows XP i nie długo trafi na złom, bo napędza go stary Intel Pentium 4 2,8Ghz

Windows 8 wymaga włączonej w biosie funkcji ochrony. Nie pamiętam jak to się nazywało (chyba DEP Data Execution Prevention), ale czytałem artykuł, że jak się tego nie włączy to wywala ten błąd i nie można zainstalować windowsa.