Instalacja Windows 8 Enterprise - 0xc00000e9

(Stefan155) #1

Witam! Postanowiłem ściągnąć ze strony MSDN 90 dniową wersję Windowsa 8 32bit i wypróbować go na moim starym komputerze z Windows XP, jednak na samym początku instalacji pokazuje mi błąd http://tinypic.pl/7s9s8i8h9atu. Posprawdzałem wszystko w środku czy nic nie jest po rozłączane, ale wszystko wygląda bez zastrzeżeń, więc nie mam pojęcia skąd ten błąd się bierze.

(rgabrysiak) #2

Sprawdzałeś sumy kontrolne pobranego obrazu?

(Stefan155) #3

Ściągnąłem program HashTab do sprawdzania sum kontrolnych, ale za bardzo go nie rozumiem, bo nigdy nie zdarzyło mi się wykonywać takiej czynności. Przeskanował plik ISO Windowsa i pokazał tylko jakieś ciągi cyfr.

CRC32: CF53A3A8

MD5: E0BA8AD5C893DD3F5B83EA77FA4946E7

SHA-1: B18E99C38177537DC2B115C3E23A8CAC1C64E537

(Marcinch7) #4

Suma jest dobra.

(Danielskrzypon) #5

Obraz wypaliłeś na płycie czy wrzuciłeś na pendrive ?

(Stefan155) #6

Na płycie z prędkością x16 przez Ashampoo Burning Studio 2012

(Veers) #7

To wypal jeszcze raz, na innym nośniku, lub zmień napęd (jeśli masz taka możliwość).

W międzyczasie - odepnij wszelkie napędy podłączone do komputera (np. pendrive). Sprawdź dysk na okoliczność możliwych błędów.

(Stefan155) #8

Sprawdziłem dysk twardy (bez błędów) i płytę która na moim drugim komputerze, którego używam na co dzień działa. Chyba komputer jak był tak zostanie z Windows XP i nie długo trafi na złom, bo napędza go stary Intel Pentium 4 2,8Ghz

(piotrek18l) #9

Windows 8 wymaga włączonej w biosie funkcji ochrony. Nie pamiętam jak to się nazywało (chyba DEP Data Execution Prevention), ale czytałem artykuł, że jak się tego nie włączy to wywala ten błąd i nie można zainstalować windowsa.