Instalacja Windows 8 na laptopie bez naklejki z kluczem

Przymierzam się do kupna nowego laptopa z Windows 8. Ponieważ nie cierpię CRAPWARU pytanie jest bardzo prostę - wiadomo że laptopy z W8 sprzedawane są bez naklejki z kodem. Kupując laptopa mam partycje recovery, z systemem (wraz na nim pełno śmieci) i teraz jest taka sytuacja: nie chcę się bawić w odinstalowywanie tego tylko chce mieć czysty system system ze swoimi partycjami itd czyli usuwam partycje recovery - ściągam, pożyczam powiedzmy nośnik windows 8 i co teraz? Przy instalacji system będzie prosić o kod? czy jak to wygląda?

Kod produktu jest zaszyty w Biosie. Instalujesz oryginalnego Windows 8. Instalator nie prosi Cię o klucz, a po instalacji wystarczy aktywować Windowsa :slight_smile:

Aha. Czyli jeżeli jest kod zaszyty w BIOS to on sobie to odczyta a jeżeli nie ma np. instaluje na starym komputerze to wtedy pojawia się okienko o wpisanie KEYa? Czyli śmiało po instalacji mogę kasować te partycje recovery i instalować czysty W8 i on ten kod sobie z BIOSu odczyta?

Tak, dokładnie tak. Instalowałem czyste oryginalne win8 na swoim lapku (zakupiłem bez systemu) i wołało o klucz. Tą samą instalację przeprowadziłem na innym kupionym lapku z win8 (klucz zaszyty w BIOSie), wcześniej usuwając wszystkie partycje jakie były porobione, i system nie wołał klucza podczas instalacji.

ok dzieki za odp :wink: