Instalacja Windows 8 na starszym PC

Witam,

tak hobbistycznie chcę sobi zainstalować Windowsa 8 na komputerze o parametrach:

Procesor Intel Celeron 2.8Ghz 32 bit

Ram: 1.3 Gb

Karta Graficzna Nvidia geforce fx 5600  256 Mb

 

Czy na takim sprzęcie da się odpalić Windowsa 8?

Da się odpalić Windows 8, tylko zależy do czego będziesz wykorzystywał komputer,

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nqaqYqHO7S0J:forum.dobreprogramy.pl/jaki-windows-na-starszy-pc-t470951/+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl poczytaj podobny wątek i wyciągnij wnioski.

Longhorn2009 przeczytałem to co podałeś i tak jak napisałem chcę zainstalować windowsa 8.1, bo tego akurad ściągnełem, żeby poprostu zobaczyc ten nowy system.

 

Andrzej2310 zacząłem instalować windowsa 8.1 lite lecz na ekranie otrzymuję błąd:

Przeszukałem google i odnalazłem odpowiedź, że mój procesor nie wspiera NX. W googlach przy okazji odnalazłem, że niektórzy instalowali właśnie windows 8 na procesorach intel celeron. Więc może tak nie da się uruchomić go nwm. Istnieje może inny sposób na uruchomienie tego systemu?

Możesz zamiast Windows 8 zainstalować Windows 7. Powinno zadziałać. 

System odpali, ale musiałbyś wymienić kartę graficzną, do tej co teraz posiadasz nie ma sterowników nawet na Windows 7.

Właśnie pod windowsa 7 mam sterowniki do niej, mam szczególnie pod viste, ale pod windows 7 działają