Instalacja Windows 8 przy Windows 7 problem z partycjami

Witam, ostatnio chciałem zainstalować Windows 8 na tym samym dysku co Windows 7. Oddzieliłem 50GB od partycji C i dodałem nową. Podczas instalacji nie mogłem wybrać tej oddzielonej partycji, oraz z dołu miałem napisane coś takiego “nie można zainstalować systemu windows na dysku 0 i partycji 4”.

 

Jak zmienić tą partycję, aby można było na niej zainstalować Win 8?

 

Screeny z partycjami:

fJG.png

 

 

gJG.png

Z tego co widzę masz dysk dynamiczny a z tego co wiem na dysku dynamicznym nie postawisz więcej niż jednego systemu. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi. Możesz spróbować konwersji na podstawowy bez utraty danych (teoretycznie)

 

 

Pamiętaj robisz to na własną odpowiedzialność nie gwarantuję, że nie stracisz wszystkich danych.

Jak 7 działa na dynamicznym, to i 8 powinna, choć na 100 % też nie jestem pewień?

 

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776315%28v=ws.10%29.aspx

 

 

Edit:

 

  • ale na dysku dynamicznym mogą działać wszystkie Windows, ale problem, jest wtedy, gdy mamy system i chcemy na drugiej partycji wgrać drugi system i tu może? jednak być potrzebna partycja podstawowa? Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Podejrzewam, że nie było by problemu z instalcją na tej samej partycji co 7?

 

Tak będzie działać. Oczywiście chodzi mi o to, że dwa systemy na raz nie będą działać na dysku dynamicznym jak sformatuje W7 wtedy bez problemu zainstaluje W8. Oczywiście nie mam 100% pewności ale wg mnie na dysku dynamicznym można mieć tylko jeden system.

 

PS.

Oczywiście Twoja metoda całkowicie usunie wszystkie dane na dysku.

Na pewno należy pomyśleć, zanim zacznie się zabawę z dyskiem, bo można stracić wszystkie dane.

 

Edit:

-  a poziomu instalatora 8, zawansowane i ta partycja, usuń ją i sformatuj i próba.

A więc, długo wcześniej próbowałem zainstalować ubuntu, tak samo ja teraz win 8 i również się nie dało. Mogłem tylko zainstalować go na C, tam gdzie jest Win7 i o dziwo udało mi się. Oba systemy działały poprawnie. Zaraz sprawdzę, czy będę mógł zainstalować Win8 na tej samej partycji co Win7.

 

Edit

-Da się zainstalować na C obok Win7, oraz co mnie zdziwiło mógłbym zainstalować go na dysku System lecz nie mam tam miejsca.

A co do formatowania to z poziomu instalacji Win8 nie moge sformatować żadnej partycji oprócz tej na której mam Win7…

Witam!

 

Nie powinieneś instalować Win8 na tej samej partycji co Win7. Instalacja Win8 sformatuje tą partycję i będziesz miał tylko Windows 8.

Przy dyskach dynamicznych, tylko instalacja rodziny Windows i to nie wszystkie rodzaje?

JNJN nie rozumiem o co Ci teraz chodzi…

Próbowałem zmienić tą partycje z dynamicznej na podstawową tym co mi wysłałeś

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776315%28v=ws.10%29.aspx

Nie da się przez interfejs, a przez konsole wywala mi taki błąd: 

 

 

Błąd usługi dysków wirtualnych:

Dysk nie jest pusty.

 

Spróbuj to, a rozmowa w ogóle tyczy się dysków dynamicznych i nie wiem dlaczego taki używasz, a nie podstawowy?

Taki już miałem jak kupiłem laptopa. A ja już wcześniej pisałem, że nie mogę sformatować tej partycji ani jej usunąć…

W/g mnie chyba trzeba cały dysk wyzerować, zrobić dysk podstawowy i partycje instalatorem z 7 i zainstalować systemy 7 i 8.

I właśnie chyba tak zrobię, ale mam tu dosyć sporo danych i nie chcę ich stracić. Muszę zainwestować w dysk przenośny i wtedy to wszystko będę mógł robić.

Możesz zrobić jak radził @JNJN lub spróbować DMDE pierwszy mój post.