Instalacja windows 8 z obrazu ISO na laptopie Samsung

Znalazłem taki sposób na pobranie obrazu ISO Windows 8 na podstawie klucza.

http://windowsowo.pl/641-jak-pobrac-obr … windows-8/

Próbował ktoś? Czy jeśli pobiorę taki obraz i zrobię instalację, czy przyjmie oryginalny klucz? Czy instalacja z takiego ISO będzie legalna? W końcu licencję na windows posiadam?

Czy instalacja z płyty nie naruszy mi partycji Recovery? Czy można zrobić instalację jednocześnie zostawiając nienaruszoną oryginalną Recovery Samsunga?

Czy ktoś zwracał się do Samsunga o udostępnienie płyty ISO z oryginalnym Windows bez ich dodatków?

Samsung instaluje na windows na dodatkowe programy w wersji próbnej. Jak się przywraca system z Recovery to razem z tymi dodatkowymi programami, których już nie można używać, bo przecież nie można w nieskończoność używać wersji próbnych tych samych programów. Trzeba je więc odinstalowywać po każdym przywracaniu systemu.

Dodatkowo nie ma żadnej informacji o licencjach tych programów, ani książeczki do biosu. Gdybym wiedział, że tak jest to nigdy bym nie kupił takiego badziewia jak laptop Samsunga.

… gdybyś doczytał do końca to co już napisano w temacie na który się powołujesz - poznałbyś odpowiedź na większość z tych pytań.

Więc prowadząc dalsze rozważania czysto akademicko:

Nie powinna.

Można, aczkolwiek nikt ci nie da gwarancji 100% czy instalacja “czystego Windows” nie spowoduje problemów z ewentualnym uruchomieniem procedury Recovery.

Na to nie masz co liczyć.

Zasadniczo - nie odkryłeś tu nic nowego. Taki proceder producenci stosują już od lat.

… z tym to się raczej nie zgodzę - żaden producent nie zaryzykuje dodania programu bez umieszczenie jego licencji.

“Książeczki” to już pieśń odległej przeszłości. Teraz cała dokumentacja dostępna jest w postaci elektronicznej. Gdzie ? Poszukaj - na pewno znajdziesz.

Nooo - jeżeli “badziewie” jest określeniem powołanym na podstawie powyższych “problemów” - to mam dla Ciebie złą wiadomość: zmiana marki nie spowoduje ich zniknięcia. Co prawda jak dobrze poszukać - znajdzie się trochę modeli laptopów które posiadają czyste (lub względnie czyste) instalatory, ale generalnie będą to laptopy klasy biznesowej.

W niektórych samsungach np. w moim ultrabooku serii 5 jest czysty system, jedynie co jest zmienione to logo przy ładowaniu windy i we właściwościach systemu. Reszta fabryczna, nawet sterowników nie ma wgranych.

Co do wgrywania czystego systemu to klucz pewno masz wpisany w BIOSie więc nie będzie potrzeby nawet go podawać. Jedynie musisz wgrać odpowiednią wersje (zapewne nie Pro).

W kwestii recovery o ile nie pokasujesz partycji tylko wgrasz na dysk to myślę nie będzie problemu.

roller_coaster , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam, to wiem lepiej. Nie było informacji (w sensie wydrukowanej). Tylko można sobie czytać instalując. Jest klika programów w wersji próbnej, ale np. PowerDVD instaluje się normalnie i nic nie wskazuje na to, że to wersja próbna.

Gdybym tylko wiedział czego szukać, ale nie ma informacji o tym jaka to płyta główna.

Czy ktoś może wie jakim klawiszem wejść do UEFI czy BIOS (bo nie wiem co tam jest). Chodzi o Samsung NP350E5C-A05PL.

A co cię interesuje płyta główna, skoro to jest laptop ??

http://downloadcenter.samsung.com/conte … al_pol.pdf

Strona 95