Instalacja Windows 8 z pendriva

Witam,

Chciałem zainstalować u siebie Windows 8. Moja płyta główna to ASUS M4N68T V2. Niestety nie mam żadnej czystej płyty DVD, więc postanowiłem, że użyję pendriva. Pobrałem program Windows 7 USB DVD Download Tool i z jego pomocą nagrałem na pendriva (4GB) plik iso systemu Windows 8. Wydawać by się mogło, że teraz wystarczy zmienić kolejność bootowania w BIOSie i zainstalować system - nic bardziej mylnego. Oto ustawienia BIOSu, które po kolei testowałem:

1.

Wchodzę do BIOSU (del)

Ustawiam: BOOT -> Boot Device Priority -> 1. Removable Dev, 2. Disabled

Ustawiam: BOOT -> Hard Disk Drives -> USB: USB Flash Mem

Zapisuję ustawienia i wychodzę z BIOSu

Po zniknięciu ekranu POST pojawia się w rogu informacja na czarnym tle: “Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Media in Selected Boot Device and press a key”

Po naciśnięciu klawisza powyższa informacja znowu się wyświetla

2.

Robię to samo co w punkcie 1., z tą różnicą, że po zapisaniu ustawień i wyjściu z Biosu, przy pojawieniu się ekranu POST klikam F8, aby wywołać Boot Menu. Wybieram z tego menu “USB: USB Flash MemoryPMAP” enterem

Pojawia się w lewym górnym rogu migający DOSowy kursor (biała pozioma linia) na czarnym tle i nic poza tym.

3.

Robię to samo co w punkcie 1., z tą różnicą, że oprócz tego zmieniam następujące ustawienia:

Advanced -> USB Configuration -> USB Mass Storage Device Configuration ->Emulation Type -> Force FDD

Po wyjściu z BIOSu, po ekranie POST wyświetla się informacja “Invalid Partition Table”

4.

Robię to samo co w punkcie 3., z tą różnicą, że po zapisaniu ustawień i wyjściu z Biosu, przy pojawieniu się ekranu POST klikam F8, aby wywołać Boot Menu. Wybieram z tego menu “USB: USB Flash MemoryPMAP” enterem.

Po wybraniu USB wyświetla się informacja “Invalid Partition Table”

5.

Robię to samo co w punkcie 3., ale zamiast “Force FDD” wybieram “Hard Drive”

Po zniknięciu ekranu POST pojawia się w rogu informacja na czarnym tle: “Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Media in Selected Boot Device and press a key”

Po naciśnięciu klawisza powyższa informacja znowu się wyświetla

6.

Robię to samo co w punkcie 5., z tą różnicą, że po zapisaniu ustawień i wyjściu z Biosu, przy pojawieniu się ekranu POST klikam F8, aby wywołać Boot Menu. Wybieram z tego menu “USB: USB Flash MemoryPMAP” enterem

Znów pojawia się migający kursor

7.

Robię to samo co w punkcie 3., ale zamiast “Force FDD” wybieram “CDROM”

Po zniknięciu ekranu POST pojawia się w rogu informacja na czarnym tle: “Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Media in Selected Boot Device and press a key”

Po naciśnięciu klawisza powyższa informacja znowu się wyświetla

8.

Robię to samo co w punkcie 7., z tą różnicą, że po zapisaniu ustawień i wyjściu z Biosu, przy pojawieniu się ekranu POST klikam F8, aby wywołać Boot Menu. Wybieram z tego menu “USB: USB Flash MemoryPMAP” enterem

Znów pojawia się migający kursor a po chwili informacja “Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot Media in Selected Boot Device and press a key”

Po naciśnięciu klawisza powyższa informacja znowu się wyświetla

Po tych 8 próbach poddałem się i postanowiłem poprosić o pomoc tutaj, na forum. Da się coś jeszcze zrobić? Wiem, że BIOS wykrywa mojego pena, bo po podłączeniu go pojawia się o tym informacja w BIOSie.

Mam nadzieję, że komuś w ogóle będzie chciało się to przeczytać. Od razu dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Spróbuj tym programem Universal USB Installer

OK, a którego ustawienia (1-8, pierwszy post) powinienem użyć?

Wejdź w Boot Menu i tam powinna się pokazać nazwa pendrive (lub usb hdd)

U mnie zawsze jest Removable Dev., czyli chyba właśnie pendrive

Windows 8 właśnie nagrywa się na pendriva przez Universal USB Installer.

Tak w ogóle to zauważyłem, że Windows 7 USB DVD Download Tool wgrywając Win 8 na pena ustawił go jako NTFS - może to było problemem? Universal USB Installer formatuje go jako FAT32

Może warto najpierw sprawdzić sumy kontrolne obrazu *.iso? http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/#searchTerm=&ProductFamilyId=481&Languages=pl&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0. Szukamy odpowiednią wersję a potem klikamy w Details.

Tak, wszystko się zgadza. Sprawdzałem HashTabem. Poza tym instalowałem już tego Windowsa przez VMware Player i wszystko działa w porządku.

**EDIT

Niestety z użyciem Universal USB Installer sytuacja jest wciąż taka sama.

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Dla Win 8 postępujesz tak samo.

Wydaje mi się, że programy typu Univeral USB Installer wykonują dokładnie te same operacje, tylko że automatycznie. Pewnie pendrive jest na koniec przygotowany tak samo jak po użyciu programu. Jutro kupie czyste DVD i nagram na nie iso.

tworzenie Boot Pendriva

  1. Pobierz i zainstaluj UltraISO, a następnie uruchom program.

  2. Z menu Plik wybierz Otwórz.Wskaż zapisany wcześniej obraz ISO z systemem. Po wybraniu obrazu program wyświetli listę plików.

  3. Z menu Bootowalna wybierz Zapisz obraz dysku.

  4. W nowo wyświetlonym okienku zaznacz opcję Weryfikuj. Zanim jednak to zrobisz upewnij się czy program poprawnie wskazuje podłączoną do komputera pamięć USB.

Sprawdź w Mój Komputer jaką literką oznaczony jest pendrive i czy zgadza się ona z pokazaną w programie lokalizację. Jeżeli tak wybierz opcję Zapisz.

  1. Następnie wyświetli się komunikat ostrzegający przed utratą danych na pamięci USB ponieważ dysk ten musi zostać sformatowany. Wybierz opcję Tak.

  2. Pasek statusu pokazuje ile czasu pozostało do końca zapisu. W momencie zakończenia w oknie wiadomości pojawi się komunikat “Wypalanie powiodło się!”. Koniec

  3. Po zakończeniu wypalania wybierz przycisk Zamknij i Tyle !!

Zamiast Removable Device ustaw USB Flash Memory. Pen widoczny jest normalnie jako dysk.

majcovsky - Niestety do wyboru mam tylko 3 opcje: SATA ********(HDD), CDROM, Removable Dev. Nie ma tam nazwy pendriva.

System nagrałem na płytę i z niej go zainstalowałem.

Ja$ - spróbuję to zrobić, dzięki