Instalacja windows 98 -problem

Ktos pokasowal czesc plikow i padl system win 98 w laptopie 200mgh. Teraz po wlączeniu komp. wyswietla sie tylko komunikat - niewlasciwy dysk, zmien dysk i nacisnij klawisz. Stacja dyskietek byla zewnetrzna i juz nie dziala. Jak sformatowac dysk i zainstalowac win 98? Z gory dzieki za rady.

Musisz mieć dyskietkę startową Win98, w biosie ustawiasz, aby jako pierwsza startowała stacja syskietek(floopy) i wpisujesz komendę a:\ format c: i się zaczyna :wink:

potem tylko ustawiasz bootowanie z CD w BIOS-ie, i uruchamia sie instalator WINDOWS który pworadzi cie za razek potem

:?

do: Grabek

Mialem juz taki przypadek u kogos w rodzinie. Z pomoca przyszedl mi serwis HP (bo tej marki byl laptop). Dostalismy cd-recovery, czyli kompletny system win98 ze wszystkimi sterownikami do urzadzen wewnetrznych. System byl spreparowany przy pomocy Ghosta i po wlozeniu CD do napedu (a nie dyskietki startowej, bo przeciez nie bylo floppy drive w tym laptopie) w 15 minut zostal zainstalowany. Mam pytanie: a jak i przez kogo system byl instalowany poprzednio, czy cos na ten temat wiesz?

Pozdrowienia

Hmm wczesniej nie bylo problemu z instalacja bo dzialala stacja dyskietek ale teraz padla i jest problem

Ale pisales, ze stacja dyskietek byla zewnetrzna. Czy to znaczy, ze byla podlaczona na USB?

… pozostaje reinstall z botowalnego cd…

uprzedzam pytanie…

Tak, istnieje botowalna 98 SE a co wiecej istnieje rowniez w wersji 98… :smiley: (szalenstwo :P)

Janek nie wiem czy do usb. Teraz jej nie mam to nie moge sprawdzic a wczesniej to nie ja parcowalem na tym sprzecie.

Freak82 czy botowalne mozna zrobic z normalnego cd? Czy musze sobie to gdzies kolowac? Moze wiesz gdzie?:slight_smile:

TAK można…

A na twoje dalsze pytania zrzućmy zasłone milczenia :slight_smile: