Instalacja windows 98

witam

dostalem dzisiaj bardzo starego kompa. Chciałbym na nim zainstalować windows-a 98 albo 95. Komputer pyta się o dyskietkę. Ja takiej dyskietki nie mam. Co mam zrobić ? Po co jest ta dyskietka?

podczas instalacji prosi o włożenie dyskietki na której zrobi tzw. dyskietkę startową. Jeśli nie potrzebujesz tej dyskietki, nie musisz jej robić, wybierz anuluj.

o ile mnie pamiec nie myli to win98se bootuje sie normalnie z plytki i dyskietki nie potrzbuje do instalacji

kiedy Ci sie pyta o ta dyskietke?

dyskietka jest teoretycznie potrzebna do uruchomienia komputera z obsluga CD-ROMu i potem uruchomienia instalatora windowsa

jesli masz na przyklad Windows ME jeszcze gdzies na plytce to mozesz uruchomic kompa z bootem z ME (o ile - jak pisalem wczesniej 98se nie jest bootwalnym CD), wybierz “uruchom komputer z oblsuga CD-ROM”, potem wloz plyte z 98 i przejdz do katalogu, gdzie znajduje się plik SETUP.exe

No chyba ze pyta Ci sie o dyskietke podczas instalacji - to mozesz to anulowac :wink: i wtedy nie utworzy tzn “dyskietki startowej windows”, ktora sluzy do tego co opisalem wyzej…

Polecam tą stronkę http://dariuszpod.republika.pl/windows/ … ows_98.htm

Znajdziesz tu także obrazy dyskietek startowych.