Instalacja Windows bez utraty danych

Witam , ostatnio zakupiłem płytę główną , po jej zamontowaniu w pc i podłączeniu dysku , wyskakuje mi bluescreen i komputer się wyłącza . Rozwiązaniem jest ponowna instalacja Windowsa , ale problem jest w tym , że na dysku mam dane i nie chciał bym ich stracić . Można je skopiować na inny dysk ale niestety nie mam pod ręką wolnego dysku . Jest możliwość instalacji systemu bez utraty danych z dysku ??

Jeśli miałeś dysk podzielony i dane są na dysku np. D …to ich nie stracisz .
W innym przypadku ponowna instalacja Windowsa powoduje utratę wszelakich danych na dysku na którym będzie instalowany.

1 polubienie

Proste… Kopiujesz ważne dane na jakiś nośnik i po zabezpieczeniu się w kopię bez obawy stawiasz system na nowo.

No w sumie proste …ale jak rozumiem z powodu BSOD system/komp się nie uruchamia.
Wyjściem jest oczywiście odpalenie jakiegoś Linuksa w wersji live i skopiowanie danych na jakiś nośnik - zakładając, że jest po ręką odpowiedniej pojemności pendrive lub komp ma napęd i są pod ręka płyty CD/DVD.
Jest jeszcze parę innych możliwości …ale to zależy od tego co może i potrafi właściciel kompa.

1 polubienie

Od kiedy tak jest?

Trzeba być bardzo odważnym, żeby:

  • po pierwsze nie mieć kopii ważnych dla siebie danych,
  • nie mieć kopii przy takich operacjach,
1 polubienie

Ok , czyli jak mam swoje dane na dysku D to ich nie stracę , tylko sformatowaniu ulegnie dysk C ??

jeśli wybierzesz C , jak instalator będzie się pytał o miejsce zaznacz partycję C i sformatuj nic poza tym

1 polubienie

Ok , dzięki :wink:

Aha czyli jeżeli wszystko przeniosę na dysk C a oprogramowanie zainstaluje na dysk D to sformatowany będzie tylko D?