Instalacja Windows Seven, usunięcie Visty

Cześć! Pisałem tu niedawno o instalacji Sevena na moim laptopie. Zrobiłem to najprostszym sposobem - stworzyłem partycję 50GB i tam zainstalowałem Sevena. Ale od daty instalacji tego systemu, tylko kilka razy włączyłem Vistę i doszedłem do wniosku, że obecnie nie potrzebuję tego systemu.

Udało mi się zdobyć raczej legalną wersję RTM systemu (nie pytajcie skąd), który działa bardzo dobrze. Wiem, że legalnie mogę używać Sevena przez 120 dni, bez aktywacji. Dlatego postanowiłem całkowicie pozbyć się Visty z mojego komputera i zainstalować Sevena.

Ale niestety nie jest to takie łatwe jak się wydaje - dlatego mam kilka pytań:

  1. Stworzyłem partycję 50GB specjalnie pod Sevena - obecnie jej już nie potrzebuję, Seven będzie na głównej partycji mojego komputera. Chciałbym więc scalić tą partycję z główną partycją na moim komputerze - jak to zrobić?

  2. Gdy zainstalowałem Sevena, sterowniki do niego brałem z Visty - dawałem wyszukaj i wskazywałem dysk w Vistą. System znajdował sterowniki i wszystko działa bardzo dobrze - ale obecnie nie będę miał już Visty więc jak sobie poradzić ze sterownikami - te pobrane ze strony HP nie zawsze działają (wyskakują różne błędy).a

  3. Chciałbym raczej zrobić tak, żebym 22 października gdy dostanę płytę z Sevenem, moja jedyna praca polegała na tym, że wpiszę klucz aktywujący i nic więcej - czy to możliwe i czy jestem w stanie teraz tak przygotować mój laptop (nawet nie mając oficjalnych sterowników do tego systemu), żeby dało się na nim normalnie pracować?

Mam laptopa HP Pavilion DV6880ew

Po prostu formatujesz partycje z Vistą i łączysz ją za pomocą programu systemowego w W7. Sterownikami się nie przejmuj, są one na partycji z 7, ale źle zrobiłeś że zaciągałeś sterowniki od Visty… Trzeba było pobrać z neta te poprawne… Jeżeli nie aktywujesz W7 wciągu 120 dni, to po 120 dniach będziesz zmuszony wpisać serial bo inaczej nie wejdziesz do Windows’a. Możesz to zrobić wcześniej wchodząc we właściwości systemu - Tak jak w Viście.

Pisałem, że miałem problem z tymi sterownikami z Netu. A te z Visty działają bardzo dobrze (no po za tym, że nie mam niektórych funkcji - np. czytnik linii papilarnych, czy nagrywanie Light Scribe.

Nie pytam skąd, ale raczej to nie jest legalny, jeśli nie ma licencji. Tak tylko informuję.

Chociaż najwyraźniej Microsoft celowo zostawił furtkę 120 dni by każdy mógł wypróbować, a później kupić, jeśli się przyzwyczai i nie będzie mu się chciało reinstalować :wink:

W siódemce znowu powrócili do koncepcji odzielnych nośników dla każdej wersji (Home/Professional), więc trzeba instalować to, co zamierza się kupić. Wtedy klucz wejdzie i da się aktywować.

Do Lighscribe sterowniki są tutaj: http://lightscribe.com/

Do innych komponentów powinny być na stronach producentów chipów lub w WIndows Update. Jedynie może być problem ze sterownikiem do zarządzania energią/klawisza Fn, może da się zainstalować ten z Visty. Na ekranie nie bedzie wyświetlana informacja o zmianie ustawień, ale powinno działać.

Jeżeli masz laptopa z HP to nie pobieraj sterowników ze strony HP, tylko ze strony poszczególnych producentów. Jeżeli np. grafikę masz z nVidii to nie pobieraj z HP tylko z nVidii. To samo z innymi częściami laptopa, producenta możesz sprawdzić w programie everest.

Przecież rok mi to zajmie zanim znajdę sterowniki…

I nie dostałem odpowiedzi na wszystkie moje pytania:

Na wszystkie pytania odpisałem ci w moim pierwszym poście. Sterowników byś szukał raptem pół godziny, chodzi o płytę główną, grafikę, dźwięk, no i co tam masz jeszcze dodatkowego w kompie.

Dojdzie do tego jeszcze:

Pilot, czytnik kart pamieci, nagrywarka, kamerka internetowa, czytnik linii papilarnych, dodatkowo sterownik do klawiatury bo ten co mam to jest jakiś niepoprawny…

Tak więc nie wiem czy w pół godziny się wyrobię…

Dopisek:

A po za tym nie wiem czy znajdę odpowiednie sterowniki pod Windows Seven (który przecież oficjalną premierę ma 22 października) …

Sterowniki już są bo ja mam W7 i mam wszystkie sterowniki do niego.