Instalacja Windows Technical Prewiew obok Windowsa 8.1

Cześć.

(bart86) #2

Instalator powinien być ten sam co w win8 bo przecież sam system jest na jego podstawie i każdy Windows miał taką funkcję to czemu ten by miał nie mieć?

Wydaje mi się, że jednak będzie okno wyboru, ale chciałem się upewnić, nim później będę żałować, jak coś nie tak pójdzie.

(bart86) #4

System z dysku jeszcze o takiej instalacji nie słyszałem to jakaś nowość?

Jak nie umiesz systemu zainstalować to tak jest.

(wefhy) #5

z dysku czyli pewnie iso montowany w windows 8 i setup.exe. To zawsze pozwala tylko uaktualnić chyba.

U mnie przy instalacji normalnie pozwoliło wybrać partycje na której instalować. Zajęło nieco ponad 14 GB, ramu zjada 10 razy mniej.

Potem przywracanie Gruba jak po instalacji każdego windowsa i znowu wszystkie systemy działają. Nie wiem, jak się zachowuje bootmanager W10, ale partycje inne od swojej zostawia nietknięte

(Odyniec_Stary) #6

Zawsze po zainstalowaniu nowszego systemu (na osobnej partycji) obok istniejącego starszego mamy możliwość wyboru.

Potem zwyczajnie usuwasz wpis w msconfig i formatujesz partycję. Stary system zostaje nietknięty. 

No dobra. Windows ważny jest do 15 maja 2015 roku, to znaczy, że nie będzie potrzeby wpisywania jakichś kluczy systemowych, aby dalej na nim pracować?

(bart86) #8

jest podany klucz do instalacji podany przez M$

(mktos) #9

Jeżeli masz dostęp do internetu to nie trzeba podawać klucza i aktywuje się automatycznie.