Instalacja Windows Vista Home Premium

Kupiłam komputer stacjonarny wraz z oprogramowaniem, jednak nie było dysku instalacyjnego tylko pusty dysk do zgrania oprogramowania z komputera. Przy czym sam system zainstalował się przy pierwszym uruchomieniu. Teraz jednak mam problem bo nie wiem jak się zgrywa ten system, a ponieważ używam internetu wiąże się to z ryzykiem utraty danych lub co gorsza całego systemu. Proszę o pomoc!

Jeśli posiadasz numer klucza od Windowsa Visty HP - który właściwie powinien być przyklejony z boku obudowy komputera. To możesz jedynie ściągnąć czystą wersję tego samego Windowsa z internetu/torrent- a klucz podczas instalacji wpisać swój :wink: I będzie to w pełni legalny sposób na pozyskanie płyty z Windowsem, jak i jej użytkowaniem.

Tylko uważaj jak będziesz pobierał - bardzo łatwo jest zdobyć wersję z wgranymi już wirusami, keyloggerami itp. Dlatego szukaj tzw. wersji niezmodyfikowanej - bez cracka, bez dodatkowych programów, kodeków itp. - po prostu czysty system.

paracik , nie pisz tak bo mod się doczepi i da ostrzeżenie za takie rady :smiley:

Najlepsza metoda, aby być pewnym to sprawdzenie sum kontrolnych po pobieraniu. Wtedy można być niemal pewnym, że obraz jest czysty. Poza tym sam to wypróbowałem - po instalacji Vista to inny system - nie to co po instalacji z recovery. Tym bardziej zdobycie płyty z Vistą powiedzmy przez “Pożyczenie od kolegi” :stuck_out_tongue: może uchronić nas przed sytuacjami, gdy mamy już skonfigurowane partycje itd, a recovery wywala wszystko i przywraca fabryczny układ (mi się to przytrafiło, ale się wtedy wkurzyłem). Nie warto nawet interesować się tym systemem preinstalowanym.