Instalacja Windows XP bez obsługowa, boot z HDD

Witam!

Od dawna chciałem nauczyć się przygotowywać następującą rzecz:

  • zgrywam odpowiednia spreparowane pliki z systemem Windows XP na dysk komputera

  • dysk nie jest z mojego komputera, wyciągam go następnie daje koledze który przekazał mi dysk oraz kod licencji

  • znajomy podłącza dysk do swojego komputera, włącza go i relaksuje się patrząc jak przebiega instalacja systemu Windows na jego komputerze :slight_smile:

założenia:

  • znajomy instaluje sam sterowniki

  • zautomatyzowany jest proces instalacji Windows, instalacja rozpoczyna się po pierwszym uruchomieniu komputera automatycznie aż do ostatniego restartu widząc pulpit :slight_smile:

Dysk IDE nie SATA wiec sterowniki zostaną wykryte automatycznie

Jak się do tego zabrać? nstalacje automatyczne przeprowadzałem ale z dyskietki, a ja chce bez użycia płyty, sieci, i niczego więcej, po prostu odpowiednio spreparowane pliki na dysku

Jak to zrobić?

będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi / wskazówki.

Problem jak dla mnie to widzi się w zabootowaniu z dysku instalacji.

Co do zautomatyzowanego procesu instalacji są takie nie legalne systemy przerobione np. Win XP, który właśnie sam się instaluje, nie wiem jak to działa w rzeczywistości, ale myślę że cos takiego mozna zrobić w n-lite :wink:

ale ja musze mieć legalnie. Ale jak coś to przyjrze się techonologii :slight_smile:

Pomyślałem sobie że będę instalował DOSa Microsoftu następnie do pliku “autorun.bat” dodam polecenie uruchamiające instalator (winnt z katalogu i386), w katalogu byłby także plik określający parametry instalatora.

Co Wy na to? :slight_smile: