Instalacja Windows XP - litery woluminów

Witam,

Mam 4 partycje

  1. *C:* - Windows 7 Home Premium

  2. *D:* - chce tu zainstalować Windows XP

  3. *E:* i 4. **F:**. A instalator WinXP widzi to tak 1. *C:* , 2. *F:* , 3. *D:* , 4. *E:* (partycje były w różnym czasie tworzone, usówane i modyfikowane, pewnie stąd te cyrki), o ile podczas instalacji Win7 miałem podobną sytuację i pozmieniałem to diskpart’em, to na XP nie mam pomysłu.

Mógłbym wywalić wszystkie partycje i utworzyć je od początku, tyle że na razie nie mam gdzie skopiować plików z ostatniej partycji.

Jakieś rady, byle by działały z poziomu Win7, Ubuntu 10.04 bądź konsoli odzyskiwania WinXP lub Win7.

Zainstaluj XP na wolnej partycji, literki można zmienić po instalacji w aplecie zarządzanie komputerem.

Jeszcze ktoś zechce się podzielić równie błyskotliwą radą?

@Longhorn2009 jeśli wejdziesz w zarządzanie dyskami i zmienisz literę dysku z systemem na którym obecnie pracujesz to chętnie posłucham, a jeśli zmienisz literę z poza systemu i go później uruchomisz to też jestem otwarty na informację.

Piszesz że masz na c Siódemke, na D chcesz XP, w czym problem skoro masz 4 partycje? O literkach szczegółowo nie piszesz co chcesz osiągnąć.

Przecież możesz teraz zmienić literki dysków na Win7 a potem zainstalować XP na D…

MJMX , czasami tak jest, że w instalatorze partycje mają inaczej przyporządkowane partycje, niż w Windowsie. Na przykład ja miałem tak, że instalator pokazał mi partycje jako d i e a po instalacji miałem c, d, tak więc dla rozróżnienia, uruchom Windowsa, uruchom cmd(start,uruchom, cmd i wciskasz enter, lub kilkasz ok) i nadaj wszystkim albo samej partycji systemowej wpisując polecenie label litera partycji etykieta, np. label c: system…

No dobra, rzeczywiście szczegółów nie podałem. Zwracam honor.

Ale o tym już pisałem, literki w Win7 są ok, a w instalatorze XP inaczej

Zainstaluje i zobaczę czy rzeczywiście tak będzie. Z rozróżnianiem nie będzie problemów :smiley: