Instalacja Windows XP na dysku SSD

Witam. Da się zainstalować windows XP na dysku SSD ? Jeżeli nie to czy jest jakiś dodatek który na to pozwoli (chodzi mi o wersje 64 bit)

Ogólnie to dysk SSD jest dla systemu takim samym dyskiem jak HDD więc dlaczego miała by nie być takiej możliwości?

Są co prawda pewne specyficzne rzeczy, które należy ustawić i skonfigurować w przypadku XP (np. TRIM, trochę inny układ początku partycji, której XP nie założy w sposób zalecany dla SSD) jednak sama instalacja się nie różni.

Oczywiście należy też załączyć w biosie AHCI (dotyczy to też dysków HDD), co w przypadku XP i niektórych płyt głównych może być utrudnieniem przy instalacji jeśli nie masz sterowników SATA bo płyta instalacyjna bardzo często ich nie zawiera Do tego do tak tak “dyskusyjnej” wersji jak 64bit (ciekawi mnie jakie jest jej źródło pochodzenia, XP 64bit nie był dostępny i popularny tak jak wersja 32bit)

Ok dzięki sterowniki  znalazły się na płycie od producenta płyty głównej. Do użycia “tej gorszej wersji” systemu windows xp jestem zmuszony ponieważ 32bit nie wykrywa 8 gb ramu ani nie ma sterowników do mojej karty graficznej.System kupiłem na allegro za niecałe 250 zł

250zł? Za stary system używając go z 8GB RAM, SSD, dobrą zapewnie kartą. Interes życia.

Nie mówiąc, że ten system nie ma wsparcia, nie ma Directx11 nic właściwie już nie oferuje. Radziłbym zmianę.

Chyba, że to tylko do specyficznych zastosowań.

Kiedyś ten system kupił jak nie minęło dwa tygodnie zwróć i kup Windows 7 64 bity lub ósemkę 8.1 lub zainstaluj darmowego Linuxa 

Ja słyszałem o nieoficialnych dodatkach typu Directx11, 8 kompletnie mi sie nie spodobało mój komputer nie ma być do gier tylko do montowania filmów oraz obróbki zdjęć w produktach od Adobe. Oczywiście na 2 dysku mam Windows 7 ale i tak wole XP.

Do XP nie ma wyżej, niż directx 9.29 redistributable. Wyższe w necie, to przeróbki mogące wyrządzić wiele szkód.

Możesz podać przykład tych szkód ?

Cześć,

 

Pierwszy przykład z brzegu: http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-directx-t442619/

Dodam jeszcze - Co do directxa wyżej niż 9.29, to był tu podobny temat http://forum.dobreprogramy.pl/aktualizacja-directx-w-xp-do-wersji-wy%C5%BCszej-od-9-t431114/

 

Co do nieoficjalnej wersji, to czytaj - przeróbki nieautoryzowane przez MS.

Poszukam jakiejś dobrej “przeróbki” akurat takich szkód się nie boje, myślałem, że to może uszkodzić grafikę itp.

Cześć,

 

Widzę, że jesteś bardzo uparty - nie ma lepszej czy gorszej przeróbki, wszystkie wersję DirectX 10 dla Windows XP mogą sprawić, że po ich instalacji będziesz, prędzej czy później, musiał dokonać reinstalacji systemu.

Chcesz mieć DirectX 10, zmień system.

Ok nie będe nic kombinował zostaje z directx 9. W sumie to i tak nie gram w inne gry niż minecraft czy cs 1.6.

Sprawdź tylko, czy masz zainstalowany microsoft visual C++ 2005, następny visual C++ 2008 i ostatni visual C++ 2010. To też biblioteki dźwięku i obrazu.

Ostatni prawidłowy directx 9.29 redist jest z 2010 roku.