Instalacja windows XP na laptopie z Vista

Witam,

Mam laptopa ASUS G1 Series z Windows Vista Ultimate. Z tego co sie dowiedzialem to nie ma do tego laptopa sterownikow pod Windows XP. Teraz jest pytanie: czy jezeli zainstaluje windows XP to czy moje sterowniki z windowsa visty beda dzialaly ?

Poszedlem na strone asusa i znalazlem update do Biosu gdzie w informacji bylo napisane:

czy to moze oznaczac ze jak zainstaluje tego update’a do biosu to bede mogl zainstalowac XP ??

Pozdrawiam

P.S. przepraszam za brak polskich znakow. Jestem w szkole (UK) i nie maja tutaj Polskiej klawiatury

nie, musisz mieć na xp wejdź na stroną asusa podaj model laptopa i ściągnij na xp

w biosie przestaw ustawienia sata

A po co ?

P.S. co z tymi sterownikami ktorych nie ma do Asusa G1 pod XP ?

Nie pójdzie nic, na starszych wersjach też tak kombinowałem, niby na sata poszło, ale powalisz Vistę i XP nie wstanie, jak nie ma wsparcia sterów do reszty bebechów na XP to odpóść go sobie, gdyż nowe maszyny specjalnie są skonstruowane że hardvare masz tylko na Viście, tak było i w moim przypadku

aby instalator xp mógł wykryć dysk

Ale dalej jak nie ma wsparcia do reszty (grafika, płyta) to Vista mu zostaje

Taki kłopot miałem z lapem koleżanki niby XP się zainstalował ale nie uruchomił się po restarcie wyskoczyło disc failed i dawaj vistę spowrotem, gdyż nie ma wsparcia sterowników na starsze systemy.

Ciekawe czy udpade biosu pomoże ale wątpię

W takim przypadku nie będe nawet ryzykował chociaż muszę powiedzieć że jestem zawiedziony ;(