Instalacja Windows XP na nowym laptopie z USB, Brak możliwości wyłączenia AHCI

Witam.

Tu nie chodzi o UEFI, w laptopach często w bios jest minimum funkcji bo producent nie przewiduje aby użytkownik miał coś zmieniać. Mam Acera z 2008r, ma stary typ biosu ale nie ma możliwości zmiany ustawień AHCI.

 

Co z tego, że nawet zainstalujesz XP skoro za 5 min będziesz szukać do niego sterowników bo Acer nie daje do XP.

 

Laptop ma pewno 4Gb ramu, jak zainstalujesz XP 32bit to obetnie Ci dostepny ram do 3.2Gb

I tak ma być! Ten laptop Ci nie przyjmie Windows’a XP, nie wspominając już o braku sterowników. Owszem, możesz go zmienić, ale… na Windows’a 8.1, też 64-bitowego. Inne systemy odpadają.

Ja jeszcze mam blisko 6 letniego laptopa Samsung R610 i w nim jest możliwość wyłączenia w biosie AHCI

O sterowniki nie musisz się martwić, bo już je wszystkie posiadam i tylko czekają, żeby je zainstalować jak już będzie postawiony Windows XP Pro na tym laptopie.

Nie zależy mi na ilości pamięci RAM, tylko na tym, że korzystać z systemu Windows XP Pro

Ciekawe jakim cudem na nowych płytach głównych w komputerach stacjonarnych użytkownicy instalują Windows XP Pro, skoro na ich płytach jest bios z Boot Mode: Legacy i też nie mam możliwości wyłączenia AHCI  :?:

 

Gdzie ty to czytasz ?

100% płyt głównych pod stacjonarne ma przełaczniki AHCI/IDE a wiele dodatkowo RAID. I nie ma tu znaczenia czy zwykły bios czy UEFI.

 

Skoro sterowniki już czekają to zintegruj sobie sterowniki AHCI z instalką windows XP. Nie będziesz miał problemu z przełączeniem ahci/ide. XP chodzi na AHCI jak ma podane stery.

 

A poradników w necie jak zrobić instalkę z pendrive to chyba z 50 różnych.

Nie wiem skąd mam pobrać sterowniki AHCI, żeby pasowały do Windows XP :?:

Jak zintegrować sterowniki, to ja już wiem jak to się robi, za pomocą programu nLite

Jak zrobić bootowalnego pendrive, to też już wiem jak to się robi, bo już to zrobiłem wcześniej, ale bez tych sterowników AHCI i wyskoczył podczas instalacji błąd, a necie przeczytałem, że to z powodu braku sterowników AHCI