Instalacja windows xp obok 8.1

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem tu nowicjuszem :slight_smile:

Mam pytanie, czy jeżeli zainstaluję na laptopie windows xp, to będzie trzeba zainstalować sterowniki od wszystkiego, których szczerze nie mam, bo jak kupowałem laptopa, to żadnych płyt od sterowników jak i samego windowsa nie było. Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam ciepło :slight_smile:

Zanim zaczniesz o tym myśleć - sprawdź czy XP w ogóle obsłuży sprzęt który masz w laptopie. (generalnie - blado to widzę)

a jak to sprawdzić? 

Obejrzeć dokładnie Laptopa, znaleźć nazwę producenta, model, a następnie odwiedzić stronę producenta i sprawdzić dostępność sterowników. Jeżeli są - to połowa sukcesu. Jeśli nie ma - zapytać na forum lub wujka Google. A potem - kopia zapasowa, wyłączenie SecureBoot, i można jechać z instalacją.

Jeżeli ten laptop jest nowy i był w nim od razu Windows 8.1 to o XP zapomnij nie znajdziesz 95% sterowników.

Tak jak napisał  struart  jeżeli lapek jest nowy z fabrycznie preinstalowanym systemem Windows 8.1, to raczej bardzo trudno będzie ci zainstalować tu Windows XP, a w szczególności znalezieniu do niego sterowników. Tym bardziej, że Win XP jest już od 2 lat niewspierany przez Microsoft.

Rozwiązałem problem, a mianowicie zainstalowałem go na virtualbox :slight_smile: . Dziękuję za odpowiedzi!