Instalacja Windows XP obok Windows 7

Witam!

 

Założyłem się z kolegą czy zainstaluję sobie Windows XP obok Windows 7. Moje pytanie to: Czy gdy zainstaluję Windows XP to będą wszystkie sterowniki które są potrzebne do laptopa którego posiadam? Na samym początku był na tym laptopie zainstalowany system Windows Vista. Laptop został zakupiony w 2008r. Rok później kupiłem Windows 7 x64 i nie wiem czy gdy zainstaluję Windows XP obok Win7, to czy laptop normalnie będzie chodził jak na Win7. Poniżej podaję specyfikację laptopa.

 

 

Asus X59SR:

Intel Core 2 Duo T5800 2.00GHz

ATI Mobility Radeon Grapchics 3400 Series

Pamięć RAM 2GB

Windows 7 x64

Dysk Twardy 500GB

 

 

 

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Instalujesz XP i o ile są do niego sterowniki (a patrząc po specyfikacji na pewno będą) to potem wgrywasz 7. Ważne aby każdy system miał swoją partycje i nowszy był instalowany później.

Sterowniki do ściągnięcia ze strony producenta http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X59SR&os=17 (widać najciemniej jest pod latarnią).

 

Należy dodać ważną rzecz, po instalacji XP nie będziesz mógł uruchomić 7 (będziesz musiał użyć płyty z Windows 7 lub Dysku naprawy systemu do naprawy bootloadera).

Dzięki wszystkim :slight_smile: Temat do zamknięcia. A co do naprawy Bootowania to wiem jak to zrobić, więc jeszcze raz dzięki za pomoc.