Instalacja Windows XP po sformatowaniu partycji zawiesza się


(Aniaop 69) #1

Jestem w miarę początkującą osobą. Zmieniłam w kompie płytę, procesor i pamięć, włączyłam i wszystko ok. No to przystąpiłam do instalacji windowsa. Przeszłam całą część formatowanie, ładowanie plików i do momentu " komputer wyłączy się za .... minut. Komputer wyłączył się, włączył ponownie i utknął w miejscu " przyciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z cd" . Nie naciskałam żadnego przycisku a komp tkwi tak od godziny ( dioda dysku twrdego świeci się przy tym cały czas), spróbowałam więc jeszcze raz i znów utknęłam w tym samym miejscu.

, przeszukałam internet ale nie znalazłam rozwiązania


(zbyl) #2

Przełącz w BIOS-ie na rozruch z HDD


(Slusarczyk) #3

Jezeli instalacja sie skończyla a w biosie masz ustawione jako pierwszy napęd cd a drugi HDD to wystarczy wyciągnąć płyte z napędu.Jeżeli instalacja utknęła w martwym punkcie to zrób restart nie ma sensu czekać tak długo.


(Aniaop 69) #4

Jak restartuję i wyciągnę cd to on tkwi w punkcie przed komentarzem " dowolny przycisk…" a jak dam hdd jako pierwszy to mam tak jak zupełnie przed włożeniem płyty z windowsem :frowning:


(Andrzej91) #5

Podczas rozruchu naciśnij F8 i wybierz, żeby komputer odpalił system z dysku:)

// Połączono posty.

Może masz dwa dyski? Jeśli tak, to wybierz ten drugi, a jeśli nie to nie wiem…:slight_smile:


(Aniaop 69) #6

Ale kiedy mam przełączyć na hdd jak sam restartuje komputer po zainstalowaniu do folderów instalacyjnych czy potem jak już czekam długo mogę zrestartować sama i przestawić ? Tzn. ta druga czynność nie przynosi rezultatu.

// Połączono posty.

mam jeden dysk

// Połączono posty.

czy instalacja się skończyła oznacza dobrnięcie do etapu pierwszego wyłączenia się czy jeszcze coś więcej ?"?


(Slusarczyk) #7

Kiedy dokładnie zawiesił sie komputer podczas kopiowania plików na dysk czy podczas konfiguracji


(Aniaop 69) #8

po sformatowaniu partycji i skopiowaniu plików instalacyjnych komputer restartuje się ale nie robi już nic więcej, swieci się

// Połączono posty.

a czy jest np. jakaś możliwość oszukania tzn. chodzi mi o to czy do tego pierwszego momentu ma to związek z płytą główną i czy nie można np. tego początku zrobić na innym kompie a jak się zrestartuje już sam to przełożyć dysk do drugiego ???

Oczywiście czysto teoretycznie


(Slusarczyk) #9

czyli po sformatowaniu partycji i skopiowaniu plików instalacyjnych nie chce sie uruchomic ,a przedtem tez był xp czy tez vista


(Kaka') #10

jordanelka

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Ponadto proszę wszystkich wypowiadających się w tym topiku o zapoznanie się z tym ogłoszeniem: viewtopic.php?f=3t=213590


(Aniaop 69) #11

Przepraszam , zmieniłam ale nadal nie wiem czy wystarczająco dobrze to brzmi, nie chciałam złamać regulaminu


(MariuszListecki) #12

Ja bym obstawiał 2 rzeczy

1.Dysk masz uszkodzony ale to raczej nie możliwe bo zapisywać na dysku można a odczyt szwankuje.

2.Płyta Z Windowsem jest uszkodzona i to nie cała a jeden plik.


(Kaka') #13

Wydzieliłem Twój ostatni post do kosza, bowiem nie dostosowałaś się do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3&t=213590 Następne tego typu zachowania będzie ukarane ostrzeżeniem.