Instalacja Windows XP SP2 na Windows Vista Home Premium


(Force69) #1

Witam

Posiadam system Windows Vista Home Premium. Chciałbym zainstalować na nim system Windows XP SP2. Mam pytanie odnośnie intalacji tego systemu na Viście HP. Korzystając z google.pl nie umiałem znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Dlaczego podczas instalacji XP SP2, system nie widzi mojego dysku (SATA2), przecież Windows SP2 obługuje te dyski. Na początku intalacji nacinąlem F6 i wszystko powinno byc jak należy. Za kazdym razem wyskakuje niebieski ekran z jakimś błedem. Chciałbym mieć zainstalowany tylko Windows XP. Nie interesuje mnie posiadanie VIsty. Jak to zrobić?


(wacek) #2

Nie dostałeś do płyty głównej żadnej dyskietki ??


(system) #3

Temat wielokrotnie poruszany. Ściągnij sterowniki SATA, zintegruj je z instalką XP za pomocą programu nLite i ma działać.


(minox) #4

zawsze można też pobrać sterowniki/ew. znaleźć je na płytce dostarczonej do płyty głównej na dyskietkę i podczas uruchamiania się instalatora WinXP wcisnąć klawisz F6 (będziesz widziała kiedy ponieważ system na samym początku instalacji pyta się/prosi o to)


(system) #5

Jasne, tylko kto ma dziś napęd dyskietek w nowym komputerze/laptopie?

A z napędami na USB są najróżniejsze problemy, najczęściej instalatorowi nie podoba się litera napędu albo w ogóle 'nie widzi napędu'.


(Force69) #6

Dostalem 3 płyty CD-ROM. Na jednej jest napisane "Only support Windows XP" to są chyba sterowniki do Windows XP pod karte graficzną, bo uruchamia sie flesh z przepięknym logiem NVIDIA :wink: Kolejna to "P5VD2-VM/P5V-VM SE DH" tam niestety nie ma sterowników do mojego dysku twadego, lecz są sterowniki graficzne, dźwiekowe itp. Wiec chyba nie dostałem takich sterowników do mojego komputera.

Ale sterowniki do mojego dysku SATA 2 znalazlem na dysku. Moj ulubiony sytem Vista wgrywa je po każdej instalacji w osobnym folderze na dysku C:/DRIVES/. I mam pytanie związane z tymi sterownikami. Czy te stery bedzie obsługiwał Windows XP SP2, zaznaczam ze są poprawnie obsługiwane przez Vistę? Jezeli tak to gdzie umieścić te sterowniki na płycie instalacyjnej XP?


(Piotr P.) #7

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... en〈=en

http://sniping.org/2007/03/09/ichicanery8/

Wyłącz natywny tryb SATA, to rozwiąże problem z instalacją XP.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf-JAVA/Do ... 763287.jpg

lub

XP można zainstalować na przykład

integrując sterowniki do mostka SATA z płyą instalacyjną. Opis po polsku

znajdziesz tutaj:


(Force69) #8

Odświeżam temat, ponieważ nie chce tworzyć nowego. Mineło juz tyle czasu a problem z moim dyskiem (SATA2) przy instalacji legalnego Windowsa XP nadal instanieje. Podczas instalki VIsty (Home Premium) na dysku systemowym tworzy sie folder o nazwie DRIVES. Jest tam masa sterowników, próbowałem juz raz zintegrować XP przy pomocy nLite. Mam pytanie czy mogę dać te sterowniki na kartę pamięci? Czy podczas partycjonowania system (XP) bedzie widział te pliki?