Instalacja Windows XP spod DOS


(system) #1

Witam

Byłem użytkownikiem Windows Vista, bo taki system dostarczono mi wraz z zakupionym laptopem. Chciałem jednak zainstalować na nim Windows XP. Mój problem polega na tym, że gdy włożę do napędu płytkę z XP wszystko zaczyna się ok. Pojawia się komunikat, że system ładuje pliki. Gdy zakończy się ładownie powinien wyskoczyć mi ekran do zarządzania partycjami, ale zamiast tego pojawia mi się czarny ekran i w lewym górnym rogu miga mi pozioma biała kreska. Słyszałem, że można to załatwić za pomocą DOS-u, ale po pierwsze nie mam bladego pojęcia jak to działa a po drugie czytałem, że potrzebne są jakieś dyskietki startowe, a ja mam laptopa i nie mam stacji FDD;/. Proszę o pomoc:) z góry dzięki:)


(Htibia) #2

Można też uruchomić komputer z pendiva na którym jest DOS i instalator win XP.

Jedno pytanie czy twój komputer ma możliwość uruchamiania z USB.


(system) #3

kiedyś probowałem zainstalować xp z pendrive i też nie szło wiec raczej nie ma takiej możliwosci


(Htibia) #4

Jeżeli to oryginalna płyta to ten błąd nie powinien się pojawić.


(Newton) #5

Dokładnie...kiedyś wystąpił mi identyczny błąd gdy chciałem użyć pirata...podejrzewałem go o to samo więc kupiłem oryginał i poszło bez problemu.


(Dzimi21) #6

Ja miałem podobny problem przy próbie instalacji windowsa xp home, wcześniej miałem windowsa viste home premium. Oba systemy orginalne, vista razem z komputerem, a xp dokupiłem. Pobrałem program gparted, nim skasowałem partycje, utworzyłem nowe i instalator ruszył.


(system) #7

ok ten program skutkuje:) Dzieki za pomoc