Instalacja Windows xp w VirtualBox

Witam!

Mam zamiar przeżucić sie z windows 7 na windows xp.

Chce xp zainstalować poprzez VirtualBox.

Czy jeśli zainstaluje windows xp przez VirtualBox na innym dysku i jeśli po instalacji wyjmę dysk z Windows 7 i włożę dysk z Windows xp zainstalowanym przez VirtualBox to czy wtedy mi sie ten Windows normalnie uruchomi?

//Przepraszam za wszelkie błędy ale jestes Dystortografem , dysgrafem i dyslektykiem

Radzę poczytać o co w ogóle chodzi w wirtualizacji, bo z posta wnioskuję, że nie wiesz za bardzo o co w tym chodzi…

Nawet jeśli zainstalujesz sobie Windows XP na rzeczywistym dysku fizycznym, a nie na dysku wirtualnym (nie pamiętam czy VirtualBox posiada taką opcję, ale zapewne tak), to system Windows jest - z doświadczenia - dość wybredny i najprawdopodobniej nie uruchomi się już na komputerze fizycznym - to nagła zmiana praktycznie całego sprzętu.

Być może się uda, ale gwarancji nie ma.

To nie będzie działać.

Przepraszam cię bardzo, a od kiedy to virtualbox daje możliwość fizycznej instalacji systemu na dysku? Nie wiem, że może i ja mam jakąś przestarzałą wersję, ale u mnie da się tylko do pliku dysku wirtualnego. Swoją drogą tak czy siak nie daje się ten komp do wirtualizacji, bo ma za mało RAM, a do tego trupa moim zdaniem nie opłaca się dokładać pamięci, ponieważ to jest czysty debilizm wykładać ponad 100 zł. za 2GB pamięci do takiego trupa, dlatego z ekonomicznego punktu widzenia najrozsądniej jest się pozbyć tego grata i poskładać coś na AM3+, ewentualnie na FM1, choćby nawet dlatego, że coraz ciężej o części do takich zabytków.

Hmm, faktycznie się nie da. Sugerowałem się, że jeśli stary Virtual PC to miał (a może to był Virtual Server 2005 R2?), to i VirtualBox ma, a tu niespodzianka.

Ale nadal - da się zrobić migracje maszyn wirtualnych do fizycznych (V2P), ale to nieprzyjemny i zazwyczaj kończący się problemami proces (ogólnie - problemy z HAL), zdecydowanie łatwiej będzie normalnie zainstalować system Windows XP.