Instalacja Windows XP x86 obok Windows Vista Ultimate x64

Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące instalacji drugiego systemu operacyjnego na dysku. Mianowicie posiadam aktualnie zainstalowany Windows Vista Ultimate x64, Chcę na drugiej partycji zainstalować Windows XP Professional x86. Pytanie brzmi czy jest to bezpieczne dla stabilności systemu i programów. Proszę o opinie i sugestie na ten temat.

Pozdrawiam :slight_smile:

Będziesz musiał tylko przywrócić dostęp do visty, tym: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.1.6

Jak na razie nie zauważyłem problemów (Vista+XP), bo też nie powinno ich być. W końcu są na dwóch różnych partycjach.

cosik_ktosik pomyliłeś chyba linki :slight_smile: bo ten który podałeś jest do jakieś gry :slight_smile:

Wiem, zaraz potem poprawiłem (pomyliłem otwarte zakładki). Teraz jest dobrze. Narzędzie to zwie się EasyBCD i służy do dodawania do startu nowych systemów.

EasyBCD mam już zainstalowane :stuck_out_tongue: tylko pytanie brzmi czy się systemy nie gryzą i czy łatwo można udostępniać pliki między systemami :slight_smile:

Na partycji C:\ mam Windows Vista Ultimate Service Pack 1 x64 Paragon’em chcę wydzielić partycję na Win XP i tam go wrzucić :slight_smile:

cosik_ktosik dziękuję za tego linka :smiley:

EasyBCD będziesz musiał zainstalować w XP, bo to do visty stracisz dostęp. Do dzielenia i kombinowania z partycjami wolę GParted. Przed dzieleniem zdefragmentuj najpierw dysk. Systemy nie powinny się gryźć.

O a ja się kiedyś nagimnastykowałem jak chciałem obok Visty XP zainstalować, a teraz jak mi nie potrzeba to jak na talerzu :smiley: A nie chce zakładać specjalnie nowego tematu przez moją ciekawość, ale jaka jest szansa, że bootuje mi się automatycznie Vista, a jakimś klawiszem mogę przy starcie włączyć XP :?: :?: Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Dziękuję za rady :slight_smile:

może wieczorkiem tak zrobię :slight_smile:

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 12:31 został dopisany post przez FadeMind

Maniek5 EasyBCD pomoże :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.1.6

Duża. Właściwie 100 %, bo nawet Vista w ustawieniach systemu daje 30 sekund na wybór OS.